Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 18.09.2020 13:50
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.09.2020 13:50
ABONE OL

'dan flaş sözleşme kararı! Suat Arslanboğa ve diğer hakemler...

Merkez Hakem Kurulu () yeni sezonda görev yapacak hakemlerin sözleşmelerini yeniledi. Geçtiğimiz yıl 10 ay olan sözleşmelerin bu yıl 9 aya düşmesi dikkat çekti.

MHK'dan flaş sözleşme kararı

, yeni sezonda görev yapacak profesyonel hakemlerin sözleşmelerini yeniledi. Geçtiğimiz perşembe günü, Merkez Hakem kurulu, hakemlere bir mail yoluyla sözleşmelerini gönderdi. Hakemler bu sözleşmeleri imzalayarak Türkiye Futbol Federasyonu'na posta yoluyla gönderdiler.

Geçen yıl sözleşmeli olan hakemlerin neredeyse tamamıyla bu yıl da sözleşme imzalandı. Geçtiğimiz yıl sözleşmelerin süresi 10 ay iken bu yıl dokuz aya düşürüldü. Fanatik'in haberine göre sözleşme imzalayan hakemler, tecrübelerine ve maç performansına dayalı olarak 10.700 ila 15.000 TL arasında dokuz ay boyunca maç ücretlerinin dışında ücret alacaklar.

SUAT ARSLANBOĞA SÜRPRİZİ
Süper Lig 'de maç yöneten bir hakem 10.000 TL ücret alıyor video hakemler ise 4400 TL maç başı ücret alıyor. Sözleşme yapan hakemler arasında ilgi çeken isim ise Suat Arslanboğa.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Zekeriya Alp komitesince atandığı Beşiktaş -Başakşehir maçında Adem Ljajic'in kendisini itmesine tepkisiz kalan Suat Arslanboğa 'Hakem camiasının onurunu kırıcı muameleyi cezalandırmadığı' gerekçesiyle sözleşmesini yitirmişti.

MHK, bu maç sonrası Arslanboğa'nın sözleşmesini feshetmişti. Yakın bir tarihte göreve başlayan Serdar Tatlı başkanlığındaki MHK'nin Arslanboğa ile tekrar sözleşme imzalaması dikkatlerden kaçmadı.

KORAY GENÇERLER YOK
Diğer dikkat çeken konu ise geçtiğimiz yıl derbiler dahil en önemli maçlarda video hakemlik yapan, çok uzun yıllar Türk hakemliğine hizmet etmiş olan Koray Gençerler'in yeni sözleşme yapan hakemler arasında yer almaması oldu. Koray Gençerler'in yerine, son zamanların flaş hakemi Atilla Karaoğlan sözleşmeli hakemler listesine dahil edildi.