Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.05.2020 08:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 08:29
ABONE OL

'ı resmen açıkladı: Önümüzdeki hafta görüşeceğiz, anlaşmaya yakınız

Bir süredir takımlarından 'ı satın alacağı iddia edilen ilk kez bu kadar net konuştu. Fortuna Sittard'la ilgilendiğini doğrulayan Acun Ilıcalı 'Haftaya Türkiye'ye geleceğim. Bir kez daha görüşeceğiz. Olmaya yakın diyebilirim' ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre önce katıldığı bir yayında bir futbol kulübü alabileceğini doğrulayan Acun Ilıcalı, günler sonra yaptığı açıklamayla yeniden gündemde. Acun Ilıcalı, Fortuna Sittard'ı satın almaya yakın olduğunu açıkladı.

Ilıcalı konuyla ilgili, "Hollanda'da benimle ilgili çok haber çıkıyor. Hatta 3 milyonluk rekoru kıran adam Fortuna Sittard ile ilgileniyor diye haber yapmışlar. Evet Fortuna Sittard takımıyla ilgileniyorum. Haftaya Türkiye'ye geleceğim. Bir kez daha görüşeceğiz. Benim amacım genç yetenekleri Türk futboluna ve Dünya futboluna kazandırmak. Benim hayatım hep birilerini keşfetmekle geçti. Futbola bu kadar tutkum varken niye futbolda genç yetenekleri keşfetmeyeyim diye bir düşüncem var. Olmaya yakın diyebilirim" ifadelerini kullandı.

"BENCE LİGLER OYNANMALI"

Liglerin başlaması konusunda da yorumda bulunan Acun Ilıcalı, bu konuda futbolcuların fikrinin sorulması gerektiğini savundu ve "Liglerin başlaması konusunda futbolcuların çoğunluğu oynamak isterse bence oynanmalı. Bu işin başka yönleri de var. Eğer futbolcular oynamak istiyorsa, testler yapılıyorsa, güvenlik sağlanıyorsa, sağlık bakanlığı oynanabilir diyorsa bence oynanmalı" dedi.

'FENERBAHÇE BENİM ÇOCUKLUK AŞKIM'

"Hayatımda böyle önemli mutlulukları düşündüğüm zaman, bunların içinde bariz derecede Fenerbahçe ağırlığı var. Başarılarda çok mutlu oldum. Türk halkı benimle nasıl bütünleştiyse, ben de Fenerbahçe ile bütünleştim. Üzerimde etkisi var ciddi şekilde. Çok özel benim için. Fenerbahçe ile ilgili herşeyde buradayım. Tabi altını çizmek istiyorum. Futbolu bizi birleştiren unsur olarak görüyorum. "

"FENERBAHÇE BAŞKANI OLMA HAYALİM YOK"

Acun Ilıcalı, "Fenerbahçe'ye başkan olma hayalin var mı?" sorusuna ise öyle bir düşüncesinin ve hayalinin olmadığı yanıtını verdi.