Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 19.05.2020 14:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.05.2020 14:10
ABONE OL

'dan Türkiye'de bir ilk! Koronavirüs sürecinde tribünler dolacak

Koronavirüs arasından sonra 12 Haziran'da yeniden başlayacak Süper Lig öncesi tarihi bir projeye imza atmak için kollarını sıvadı. Tribünlerin boş kalmasını istemeyen sarı-kırmızılı ekip, bir süredir üzerinde çalıştığı karton taraftar kampanyasını resmen duyuracak.

G.Saray'dan Türkiye'de bir ilk! Korona sürecinde tribünler dolacak

COVİD-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken dünya futboluna da büyük bir darbe vurdu! Tedbirler gereği statlarda artık seyirci girişine izin verilmezken bu nedenle tribünlerde uzun bir süre boş kalacak.

Hürriyet'in haberine göre Almanya Bundesliga'nın ardından tüm Avrupa ve ülkemizde de maçlar seyircisiz oynanacak. Mönchengladbach kulübünün de başlattığı "karton taraftar" modelinin benzerini Galatasaray da uygulayacak.

Galatasaray kulübü, Türk Telekom Stadyumu'nda taraftarlarının fotoğrafına ve maketine yer verecek. "Sensiz olmaz" ismini verilen bu kampanya kamuoyuna duyurulacak. Sarı kırmızılı kulüp, bu kampanyaya katılan seyircilerinin fotoğraflarını karton maketlerin üzerine basarak tribüne asacak.Mönchengladbach'ın çalışması şöyle
Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak Gaziantep, Trabzonspor ve Göztepe maçlarında taraftarların sesi olmasa da fotoğrafları ve maketleri tribünde olacak.

Karton taraftar ve fotoğrafları Türk Telekom Stadyumu'nda sahaya en yakın konumda bulunan Doğu Alt, Kuzey Alt ve Güney Alt tribünlerine yerleştirilecek.

Galatasaray'a kalan 3 maçta tribünde olamasa da fotoğrafı ile destek vermek isteyen taraftarlar 149 TL ödeyecek. Bu sezon Galatasaray kulübünden kombine alan taraftarları için kampanyalı fiyat tarifesi uygulayacak.

Bu kampanya için ayrı bir web sitesi kurulurken katılmak isteyen kombine sahipleri ise 123 TL ödeyecek.