Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 18.05.2020 10:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.05.2020 10:21
ABONE OL

'da yönetim krizi! Gerilim tırmanıyor

'da yönetim ile Divan Kurulu Başkanı arasındaki kriz giderek büyüyor. Yönetimin, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun beyanlarıyla ilgili kulübün internet sitesinden yaptığı sert açıklamanın ardından şok bir gelişme yaşandı. Divan Kurulu, toplantı kararı alarak tüm üyelere bilgi verirken, yönetimle iletişime geçmedi.

Galatasaray'da yönetim krizi! Gerilim tırmanıyor

Galatasaray Kulübü'nde yönetim kurulu ile divan arasındaki soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyor... Geçen hafta Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, salgın döneminde ligin devam etmesiyle ilgili bir demeç vermiş, yönetim de kulübün resmi sitesinden sert bir açıklama yaparak konuyla ilgili yönetim dışında yapılacak açıklamalara itibar gösterilmemesini istemişti. Önceki gün yeni bir gelişme yaşandı ve Divan Kurulu heyeti, yönetimle iletişime geçmeden telekonferans yöntemi ile toplantı kararı aldı.

NİSAN VE MAYIS TOPLANTILARI BİR ARADA
Hürriyet'in haberine göre Divan Kurulu heyetinden yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen nisan ve mayıs ayı divan kurulu toplantılarının 23 Mayıs Cumartesi günü telekonferans ile yapılacağı üyelere duyuruldu. Üyelere gönderilen e-postada, 9 Nisan'da yapılması planlanan ancak ileri bir tarihe ertelenen toplantının tam tarihi 23 Mayıs Cumartesi, saat 13.30 olarak duyuruldu. Bununla beraber, gerek toplantı planlaması gerekse gün ve saatle alakalı divan heyetinin, kulüp yönetim kurulu ile iletişime geçmediği ve herhangi bir bilgi vermediği ortaya çıktı.

FENERBAHÇE DE ONLİNE YAPMIŞTI
Kulüpte her ay düzenlenen Divan Kurulu toplantılarında üyelere görüş ve eleştirilerini dile getirme fırsatı verilirken, kulüp başkanı da söz alarak hem gündeme dair açıklamalar yapar hem de eleştirilere yanıt verirdi. Ancak sarı kırmızılı kulüpte ilk kez yapılacak 'online' divan kuruluyla ilgili Başkan Mustafa Cengiz veya yönetiminin bilgi sahibi olmadığı öğrenildi. Sarı kırmızılıların ezeli rakibi Fenerbahçe de geçtiğimiz günlerde divan toplantısını online yapmış, kulüp başkanı Ali Koç da bu toplantıya katılarak söz almıştı.