Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 30.03.2020 10:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.03.2020 10:21
ABONE OL

Konya'da koronavirüs nedeniyle flaş ayrılık! Sözleşmesi feshedildi

Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, salgından en çok etkilenenlerin başında da camiası geliyor. Süper Lig'de forması giyen Slovak futbolcu , salgın nedeniyle endişeli olduğunu yöneticilere bildirerek takımdan ayrıldı.

Süper Lig'de flaş ayrılık! Korona nedeniyle...

Dünyayı sarsan koronavirüs futbolu da etkilemeyi sürdürüyor. Süper Lig ekiplerinden Konya'dan yapılan son dakika açıklamasına göre ara transfer döneminde transfer edilen 'ın sözleşmesi endişeleri nedeniyle resmen feshedildi.

İşte kulüpten yapılan o açıklama:
Ara transfer döneminde kadromuza Zenit'ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak'ın sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi.

Bireysel çalışmalarına Konya'da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kurulumuza bildirdi.

Robert Mak, Süper Lig'in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin 'insani açıdan' değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine yardımcı olmasını istedi.

Yönetim kurulumuz ise, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak'ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti.

Robert Mak'a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz.