Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 25.02.2020 20:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.02.2020 21:09
ABONE OL

derbisi sonrası 'ye şok! 'ya sevk edildi

, - derbisinin oynandığı 23. haftanın sevklerini açıkladı. 'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 'ya yapılan sevkler yer aldı. Fenerbahçe'de , ve tedbirli, , ve tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edildi. Galatasaray'da Hande Sümertaş, Fahri Yılmaz, , tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edildi.

Fenerbahçe'ye şok! Ersun Yanal...

() Hukuk Müşavirliği, Süper Lig'in 23. haftasında oynanan derbinin ardından Kulübünü, teknik direktör , antrenör , futbolculardan , , ve 'ı, Kulübünü ve sarı-kırmızılı kulübün görevlileri Hande Sümertaş, Fahri Yılmaz, ile 'i Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna () sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübünün, Galatasaray ile oynanan derbideki çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve 5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle disipline gönderildiği belirtildi.

ERSUN YANAL VE VOLKAN KAZAK SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKETTEN
Aynı karşılaşmada sarı-lacivertli kulübün teknik direktörü Ersun Yanal ve antrenörü Volkan Kazak'ın sportmenliğe aykırı hareket, futbolculardan Deniz Türüç'ün ise kural dışı ve sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ye sevk edildiği aktarıldı.

Sarı-lacivertli oyunculardan Sadık Çiftpınar ve Garry Rodrigues'in de talimatlara aykırı hareket gerekçesiyle tedbirsiz olarak disipline gönderildiği ifade edildi. Ozan Tufan'ın ise müsabaka sonrası flaş röportajda yaptığı sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildiği kaydedildi.GALATASARAY TAKIM HALİNDE SEVK EDİLDİ
Söz konusu müsabakada konuk Galatasaray Kulübünün de çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve 5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Sarı-kırmızılı kulübün görevlileri Hande Sümertaş, Fahri Yılmaz, Necati Ateş ve Mert Çetin'in talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle tedbirsiz olarak PFDK'ye gönderildiği aktarıldı.

Beşiktaş Kulübünün sportmenliğe aykırı açıklamalar ile çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle PFDK'ye gönderildiği kaydedildi. Kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de sportmenliğe aykırı açıklamalar gerekçesiyle tedbirsiz olarak kurula sevk edildiği duyuruldu.

Trabzonspor'un çirkin ve kötü tezahürat, BtcTurk Yeni Malatyaspor'un çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları, Göztepe'nin merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve MKE Ankaragücü'nün de saha olayları sebebiyle PFDK'ye gönderildiği belirtildi.

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal'ın da sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle disipline sevk edildiği bildirildi.