Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 01.10.2019 17:09
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.10.2019 17:35
ABONE OL

Son dakika haberleri: 'nın profesyonel hakemlik sözleşmesi feshedildi

Son dakika haberi: Üst Klasman Hakemi 'nın profesyonel hakemlik sözleşmesini feshetti.

(TFF) yaptığı açıklama ile hakem 'nın 2020'de sona erecek olan sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada flaş bir gelişmeye yer verildi. Paylaşılan bilgiye göre hakem Suat Arslanboğa'nın sözleşmesinin feshedildiği duyuruldu. Arslanboğa'nın 23 Eylül'de oynanan -Medipol maçının 45+1. dakikasında siyah-beyazlı futbolcu Douglas'ın Guldbrandsen'le girdiği mücadelede verdiği kararı çok tartışılmıştı.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi dün fesih edildi. Yine Van Spor Futbol Kulübü ile Piserro Kahramanmaraşspor arasında oynanan müsabakanın ardından saldırıya uğrayan hakemlerimizden Alparslan Şen'in şikayeti doğrultusunda, açılacak kamu davasına TFF olarak müdahil olma talebinde bulunulması ve davanın sonuna kadar takipçisi olunması kararlaştırıldı."

Suat Arslanboğa son olarak tartışmalı Beşiktaş - Başakşehir maçının orta hakemi, diğer tartışmalı maç olan Alanyaspor-Fenerbahçe maçının da VAR hakemi olan Suat Arslanboğa'nın profesyonel hakemlik sözleşmesi feshedildi.