Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 10.09.2019 17:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.09.2019 17:21
ABONE OL

'den açıklaması! "Ceza aldı"

'den flaş açıklaması geldi. Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı 'ın şikayetiyle 'nın Kulübü İkinci Başkanı Albayrak'a 5 bin lira idari para cezası verdiği duyuruldu.

Abdürrahim Albayrak’a '6222' cezası

Medipol Kulübü, İkinci Başkanı 'ın geçtiğimiz sezon VAR uygulaması hakkındaki açıklamalarından sonra, kulüp başkanı 'ın yaptığı suç duyurusunun ardından Albayrak'ın ceza aldığını açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesinden konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine 'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.
İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere "Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım" demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.
İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz."