Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.11.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 28.11.2018 21:16

G.Saray'dan Kulüpler Birliği için flaş açıklama!

Galatasaray Başkanı , kulüpler Birliği'nin ve ile ilgili açıklaması hakkında konuştu.

G.Saray'dan Kulüpler Birliği için flaş açıklama!

Lokomotiv Moskova maçı öncesi konuşan Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

"Kulüpler Birliği kararını biz de sizin gibi internetten öğrendik. Gerçek değildir diye düşündük. Bazılarına göre ülkemizi temsil etmiyoruz ama diğer kulüpler gibi biz de ediyoruz. Böyle bir günde bu olaya şaşırdık. Gözden kaçan bir nokta var. Biz 18 takımın ve Türkiye liglerindeki 200 takımın haklarını savunduğumuza inanıyoruz ve yanlışları söylüyoruz. Biz 'dan bu yana VAR sisteminin kullanılmasını söylüyoruz. Tartışmalı durumlarda kararların açıklanmasını istedik."

"Yazıyı okuyunca şaşırdım. Fikret Orman'ı aradım, kendisinin konudanhaberi olmadığını söyledi. İki başkan vekilinin ilgilendiğini söyledi. Vekilleri aradım, bizim de haberimiz yok, Anadolu takımları için böyle bir karar alındı dedi. Neden Galatasaray aranmadı dedim. 'Başkanım sizi arayacaklardı' dedi. 'Bu bildiri, Galatasaray'a karşı değildir' dedi. Neden bizi aramadınız? Biz de imza atardık. Biz o bildirideki çoğu şeye katılıyoruz."

"Ali Dürüst'ün eylemleriyle hiçbir ilgimiz olmadığı gibi onaylamıyoruz da. Öyle sinsi bir dil kullanılmış ki... Bu Kulüpler Birliği, geçen hafta bir Anadolu kulübünün bir gün kala oynayacağı stat değiştirileceği zaman neden sesini çıkarmadı? "Çok talihsiz bir bildiri. Çok üzüldük. Ali Dürüst'ün istifası için 'Nedenini anlayamadık' gibi açıklamalar, Galatasaray'a kurulmuş sinsi bir tuzaktır."

"VAR konuşmalarını istedik ama hiçbir gelişme yok. İspanya'da Hollanda'da bunlar verildi. Biz PFDK'ya sevk edildik. Ben savunmalarımı kısa yapıyorum. Hükmü önceden verilmiş savunmaların kısa olması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray, geri çekilmeyecek. Bu cephede de sahada da ölümüne çarpışacak. Bütün dualarınız takımla olsun."

"Bazı hakemlerimiz 2015, 2016 yılından beri belli takımların maçlarına verilmiyor. Bunların içinde büyük takımlar var. İlk defa Galatasaray, birtakım hakemlerin verilmemesini talep ettiğinde, birtakım güçler harekete geçti. Çok şaşırdım."

"Beni en çok şaşırtan ise, Anadolu kulübü yöneten 5-6 başkanla görüştüm, Kulüpler Birliği'nden yöneticiler tarafından kendilerine baskı yapıldığını söylediler."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.