Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 11.07.2018 14:21
  • Son Güncelleme: 11.07.2018 14:21

Vida'nın yeni görüntüleri hakkında soruşturma başlattı

Rusya'da düzenlenen 'nda Hırvatistan formasını terleten Beşiktaşlı Domagoj Vida, Rusya zaferi sonrası ortaya çıkan 'Zafer 'nın biçimindeki sözleriyle gündeme gelmiş ve tarafından soruşturulmuştu. Vida'nın ortaya çıkan ikinci görüntüsünde ise 'Yan Belgrad' dediği için soruşturma kapsamına alınacağı belirtildi.

FIFA Vida'nın yeni görüntüleri hakkında soruşturma başlattı
Beşiktaş'ın Hırvat yıldızı Domagoj Vida, 'ndaki performansıyla göz doldururken Rusya zaferi sonrası yayılan videolarıyla gündeme oturdu. Yıllarca 'da Dinamo Kiev'de forma giyen Vida'nın Rusya maçı sonrası Ukrayna lehine slogan atması siyasi olarak değerlendirildi ve tarafından soruşturuldu. FIFA ise Domagoj Vida'yı uyardı.

VIDA'NIN YENİ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI
​FIFA'nın uyardığı tecrübeli savunmacının yeni görüntüsü ortaya çıktı. Yanında Hırvat eski futbolcu Olic'in de yer aldığı görüntülerde Vida bu kez "Yan Belgrad, içmeye gidelim. Geldiğimde ben ödeyeceğim' benzeri ifadeler kullandı. Yeni görüntülerin yayılmasının ardından FIFA, Vida hakkında yeniden soruşturma başlattı.TARTIŞMALI SLOGAN
​'Zafer Ukrayna'nın', 1920'lerde Ukrayna'nın bağımsızlığını savunanların sloganından 2. Dünya Savaşı'nda Sovyetlere karşı Nazilerle işbirliği yapan aşırı sağcı milliyetçilerin sloganına dönüştü. 2014'te Ukrayna'da dönemin Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in tartışmalı bir biçimde görevinden edilmesiyle sonuçlanan protestolarda Rusya yerine Avrupa ile yakınlaşma yanlısı olan Ukraynalı milliyetçilerin sloganı haline geldi.

VIDA İNGİLTERE KARŞISINDA YARI FİNALDE
Hırvatistan bu akşam ile oynayacağı maçta final bileti için yarışacak. Vida'nın oynaması muhtemel gözüken maçı Hırvatlar kazanırsa finalde Fransa'nın rakibi olacak.

kalan karakter 1000

ağası ağası

Olay büyük bir olay değil ne olmuş 1988 de Hollanda Almanya finalinde Hollanda Teknik Direktörü"Tüm Almanlar Kötüdür"demişti ve hiçbir şey olmamaıştı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.07.2018 15:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.