Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 20.11.2015 Gazete

Verdiğim taktiği unutuyorlar

Pereira, "Türkiye'de futbol yüzde 80 duygularla yüzde 20 akılla oynanıyor. Bazen defanstaki dengeyi kaybediyoruz. Futbolcular taktik planımızın ne olduğunu unutuyor"

Verdiğim taktiği unutuyorlar
Fenerbahçe'nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira, dünyaca ünlü futbol dergisi World Soccer'a konuştu. Türkiye günlerinden bahseden tecrübeli teknik adam Fenerbahçe taraftarının da 'sabırsız' oluşuna dikkat çekti. Pereira, "Ben Portekizlilerin çok duygusal olduğunu düşünüyordum. Ancak Türkiye'ye gelince gördüm ki Türkler bizden daha duygusal ve futbola daha tutkuyla bağlı. Biz Portekiz'de %50 kafa, %50 duygularımız ile oynarız. Türkiye'de ise futbol %80 duygular ile %20 kafa ile oynanıyor" diyerek Türkiye'deki futbola dair tespitlerini anlattı. Pereira, takımın hatalarını da bu duygusallığa bağlarken, "Bazen defanstaki dengeyi kaybediyoruz. Çünkü büyük bir baskı altına giriyoruz. Futbolcular taktik planımızın ne olduğunu unutuyor" şeklinde konuştu.

TARAFTARLAR İÇİN PROJE BİR SONRAKİ MAÇ
Portekizli teknik adam, yapılan transferler sonrası takımın hala istenen seviyeye gelmemesi hakkında ise, "Fenerbahçe önemli oyunculara yatırım yaptı. Ancak bazen yemeğin pişme saati gelse de biraz daha baharata ihtiyaç duyarsınız. Çok fazla ara vermek zorunda kaldık. Milli maç aralarına girdik. Zamanımız kısıtlıydı ve her şey skora bağlı. Ben buraya iki yıllık bir proje fikri ile geldim. Ancak taraftarlar için proje;
bir sonraki maç"
ifadelerini kullandı"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.