Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 15.11.2015 Gazete
ABONE OL

Ada artık sosyal tesis

G.Saray'da kafaları kurcalayan Ada konusu dün karara bağlandı. Arena Stadı Kongre Salonu'nda yapılan oylamada tesislerin işletmeciye devredilmesi yerine sosyal tesis olarak kullanılmasına akrar verildi

Ada artık sosyal tesis
Galatasaray Adası'nın durumu belli oldu. Sarı-Kırmızılı kulübün dün yapılan Divan Kurulu toplantısında Galatasaray Adası'yla ilgili nihai karar çıktı. Kuruçeşme'deki adanın kullanımı için Galatasaray Yönetimi'nin istediği yetki kongresi dün yapılırken delegeler Ada'nın Galatasaray'ın bünyesinde sosyal tesis olarak kalmasını istedi. Türk Telekom Arena Stadı Kongre Salonu'nda yapılan oylamada büyük bir çoğunluk adanın gelir getirecek bir şekilde işletmeciye devredilmesi yerine sosyal tesis olarak kullanılmasını istedi. Mevcut işletmecinin sözleşmesinin 30 Kasım'da dolacağı ve çıkması için gerekli hukuki işlemlere başlanacağı bildirildi. Böylece Başkan Dursun Özbek'in isteği gerçekleşmiş oldu.


MEVCUT İŞLETMECİ TAHLİYE EDİLECEK
Oylama öncesi üyeler farklı görüş bildirirken Başkan Dursun Özbek burada yaptığı konuşmada, "Ada İstanbul Boğazı'nın ortasında çok kıymetli bir yer. Ada'nın sözleşmesi 30 Kasım'da bitiyor. Üyeler hangi yönde karar alırlarsa alsınlar Galatasaray Adası'nın mevcut işletmecisi tahliye edilecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.