Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.02.2015 Gazete
ABONE OL

Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike

Ülke sıralamasında Türkiye 12, ise 13. sırada bulunuyor. Eğer Beşiktaş ve Trabzon elenir Olympiakos turu geçerse Şampiyonlar Ligi'ne direkt takım gönderemiyoruz

Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike
Bu sezon toplam 5 takımla başladığımız Avrupa serüveninde şu anda 2 takımızın kalması ve olası bir kötü tablo sonunda; bir sonraki turda takımsız kalmamız, Ülke Puanı açısından sıkıntılı bir döneme girmemize neden olabilir.

DEVLER LİGİ TEHLİKEDE
Asıl tehlike ise 13. sıraya düştüğümüz zaman ortaya çıkacak ki, bu sıralamada 13. sırada olan ülkenin şampiyon takımı, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan takım gönderemiyor. Sezon başından bu yana alınan puanlarla oluşan son durumda ise İsviçre 34.375 puanla 11.sırada, Türkiye 32.200 puanla 12. sırada ve Yunanistan ise 31.700 puanla 13. sırada yer alıyor. Eğer Olympiakos, Dnipro'yu eler Beşiktaş ve Trabzon elenirse o zaman Türkiye 13. sıraya gerileyecek ve Şampiyonlar Ligi'ne maalesef direkt takım gönderemeyecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.