Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 03.02.2015 Gazete
ABONE OL

Atlara özgürlük!

Bir grup cu Veliefendi'de piste girdi. 4. koşu sırasında "Bakımın karşılığı kırbaç olamaz. Para hayvanı esir alamaz" diye pankart açtı. Bu nedenle yarışı rsasında bir apranti attan düştü

Atlara özgürlük!
İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda dün ilginç bir olay yaşandı. 4. koşu sırasında piste giren ve "Canlı Yaşam Kuşağı" adlı gruba üye oldukları öğrenilen bir grup, üzerinde, "Bakımın karşılığı kırbaç olamaz, para hayvanı esir almaz" yazılı bir pankartla piste girdi.

BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI
Söz konusu kişiler piste girdiği anda, ne olduğunu anlamaya çalışan bazı jokeyler yarışa devam edip etmemekte kararsız kaldı. Yarış sırasında aprantisi Tolgahan Keresteci'yi düşüren ve başıboş kalan Lideray adlı atın culara çarpmaması onlar adına büyük bir şans oldu. Yakalanan protestocuların açtıkları pankartta "Bakımın karşılığı kırbaç olamaz. Para hayvanı esir alamaz" yazdığı belirlendi. Protestocular TJK Güvenlik Birimlerince olay yerine gelen Emniyet Mensuplarına teslim edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.