Olympiakos&Fener'den Gazze için tarihi maç

İdari menajer Hasan Çetinkaya dün Yunan kulübü Olympiakos ile 16 Ağustos'ta hazırlık maçı yapmak için görüştü. UNICEF yararına maçlar yapan Olympiakos maçın gelirini 'Gazze'deki çocuklara bağışlayalım' önerisine "Evet" dedi.

Kaynak GAZETE Giriş Tarihi 21 Temmuz 2014 Güncelleme 21 Temmuz 2014, 01:23
Olympiakos&Fener’den Gazze için tarihi maç

İÇİNDEKİLER

Fenerbahçe ve Olympiakos tarihi bir adım atıyor... Sarı-Lacivertli kulübün idari menajeri Hasan Çetinkaya, Olympiakos genel direktörü Giannis Vrentzos ile bir dostluk maçı oynanması için görüşme yaptı... İki kulüp 16 Ağustos tarihinde mutabık kalırken, ilginç bir öneri ortaya atıldı... Fenerbahçe eski yöneticisi Erol User, yakın arkadaşı olan Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis'e "Olympiakos zaten UNICEF için çalışan bir kulüp. Maçın gelirini Gazze'deki çocuklara bağışlayın" dedi. Olympiakos Başkanı Marinakis "Harika bir fikir" diyerek tarihi bir adımın fitilini ateşledi. Fenerbahçe de bu teklife "Evet" dedi.

OLYMPİAKOS BİLBAO İLE DE MAÇ YAPACAK

Fenerbahçe idari menajeri Hasan Çetinkaya ve Olympiakos genel direktörü Giannis Vrentzos iki kulübün atacağı tarihi adım için bir kez daha görüşecek ve maçın tarihi bu görüşmeden sonra netleşecek. Olympiakos'un 13 Ağustos tarihinde Athletic Bilbao ile Yunanistan'da bir maç yapacağı ve bu maçın tüm gelirinin de UNICEF'e bağışlanacağı öğrenildi.

PATRİKHANEYİ ZİYARET ETMEK İSTİYORLAR

Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis'in Erol User'e, "Türkiye'ye gelince takım halinde Patrikhane'yi ziyaret etmek istiyoruz. Türk ve Yunan dostluğu için de bir fırsat" dediği belirlendi. Marinakis dünyanın en büyük armatörlerinden biri olarak gösteriliyor.