Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 15.07.2013 Gazete
ABONE OL

UEFA'da kader günü

UEFA'nın men cezası nedeniyle Tahkim'e giden F.Bahçe ve gözünü Nyon'a çevirdi. Tahkim'den çıkacak en iyi sonuç cezaların kaldırılması ya da ertelenmesi olacak. F.Bahçe 'nin cezasının 1+1'e indirilme ihtimali de bulunuyor.

UEFA'da kader günü
Türk futbolunda kritik gün... UEFA Disiplin Kurulu tarafından Avrupa kupalarından men edilen F.Bahçe ve Beşiktaş'ın Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazlar bugün karara bağlanacak. Tahkim Disiplin Kurulu'nda olduğu gibi kararı faks yoluyla kulüplere tebliğ edecek. Tahkim Kurulu bu sabah bir toplantı yaparak konuyu bir kez daha masaya yatıracak. Gerekçeli kararın yazımı ise Tahkim'deki oylamanın sonuçlanmasından sonra başlayacak. Ardından kulüplere faks gönderilerek karar bildirilecek. Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine kararın saat 18.00 sularında bildirilmesi bekleniyor. Ancak kararın uzaması durumu da bulunuyor. Bu takdirde faksın kulüplere ulaşması ertesi günü bulabilecek. Fenerbahçe ve Beşiktaş için verilecek en iyi karar cezanın kaldırılması olacak. Bu takdirde 2 kulübümüz hem aklanacak hem de Avrupa kupalarına katılacak. 2 Türk kulübü için ikinci iyi ihtimal cezaların 5 yıl süreyle ertelenmesi olacak. Böyle bir olasılıkta da Fenerbahçe ve Beşiktaş için yine olumlu bir sonuç olacak. Bu takdirde de Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesine, Beşiktaş'ta UEFA Avrupa Ligi Play-Off maçlarına katılacak.

2 TAKIM İÇİN ÇEŞİTLİ SENARYOLAR VAR
Fenerbahçe ve Beşiktaş için çıkacak bir başka karar da cezaların aynen onanması olacak. Tahkim Kurulu'nun F.Bahçe'nin cezasını 1+1 yıla indirme olasılığı da bulunuyor. Bu takdirde 3 Temmuz sürecinde Şampiyonlar Ligi'nden 1 yıl ihraç edilen F.Bahçe cezasını çekmiş olduğundan Avrupa'ya gidebilecek. Beşiktaş için en kötü senaryo ise hiç şüphesiz Tahkim Kurulu'nun cezayı artırması olacak.

BAŞKANLARIN GÖZÜ VERİLECEK KARARDA
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Başkanı Fikret Orman gözünü 'ndan gelecek karara çevirdi. Tahkim'den gelecek olumlu bir kararda 2 kulübün dev transferler için yeniden düğmeye basmasını gündeme getirecek.