Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 24.03.2013 Gazete
ABONE OL

İstanbul 2020 için hazır

'nı düzenlemek için aday kent olan İstanbul, 13 kişilik IOC Heyeti tarafından 4 gün boyunca mercek altına alınacak. Kent, halk, hükümet ve bakanlar inceleme için artık her şeyiyle hazır durumda

İstanbul 2020 için hazır
'nı düzenlemek için aday kentlerden biri olan İstanbul, önceki gün ülkemize gelen 4 kişilik IOC Heyeti tarafından bugünden itibaren mercek altına alınacak. IOC Başkan Yardımcısı İngiliz 'nin başkanlığını yaptığı 13 kişiden oluşan heyet, bugün başlayacağı incelemeleri 27 Mart Çarşamba günü sonlandıracak.

6 BAKAN HAZIR
İncelemelerde en önemli gün ise bugün. Hükümetin 6 Bakanı bugün heyete çalışmalar hakkında bilgi verecek. Gençlik ve Spor Bakanı , sportif tesisler ve 5 bin yataklı hakkında bilgi verecek. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray, metro, 3. Boğaz Köprüsü, Olimpiyat Köyü'ne 4 gidiş 4 gelişli otoban projelerini aktaracak. Sağlık Bakanı Mehmet Öz, olimpiyat için özel hazırlanan 3 bin yataklı Avrupa'nın en modern hastanelerinden biri olacak hastane için bilgi verecek.

DEV BÜTÇE AYRILDI
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 19 milyar dolarlık bütçe hakkında bilgi verecek. Kültür ve Turizm Bakanı , İstanbul'un tarihsel ve kültürel dokusunu anlatacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı , İstanbul'un yapısını anlatacak.

RAPOR TEMMUZ'DA IOC'YE VERİLECEK
IOC Heyeti, İstanbul'u ziyaretinin ardından aday kentlerden Tokyo ve Madrid ziyaretlerindeki verileri de masaya yatırarak bir rapor hazırlayacak. Raporlar, Temmuz ayında IOC'ye sunulacak. Karar, 7 Eylül'de açıklanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.