Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 30.09.2011 Gazete

Af başka bahara

Küme düşmenin kaldırılmaması için görüş bildiren 5 kulübe yenileri eklenince, geri adım attı. Levent Bıçakçı'nın bugün hazırladığı taslağı açıklaması bekleniyor

Af başka bahara
Temmuz ayından beri Türkiye'nin gündemine oturan şike ve teşvik konusunda 'nin "Şikeden küme düşürülme kalksın" çalışmasında mecburen geri adım atıldı.

ROTASYON İÇİN YEDEK KALDI
Trabzonspor, Ordu, Ankaragücü, Galatasaray ve Bursaspor'un onay vermediği Kulüpler Birliği çalışmasında Spor Bakanı 'ın da, "Yasada ve kanunda değişiklik söz konusu değil" sözleri birliğin değişiklik yapma ihtimalini ortadan kaldırdı. Eski Federasyon Başkanı Levent Bıçakçı'nın yeni yasayla ilgili yaptığı taslak herşeye rağmen bugünkü Kulüpler Birliği toplantısında ele alınacak.

TFF DE DEĞİŞİME GİTMİYOR
Kulüpler Birliği'nin bugün yapacağı toplantıdan sonra Federasyon'un 58. madde için bir değişiklik yapmaması bekleniyor. Mevcut yasada, ufak değişiklikler düşünülüyor ama, "Şikeye teşebbüs eden ya da edecek olan kulüp ya da kulüpler düşürülsün" madesi aynen kalacak.


Murat ÖZBOSTAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.