Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.01.2011 Gazete
ABONE OL

Panköy darphanesi

Sahibine 3 milyon lira kazandıran Pan River isimli şampiyon atın yetiştiği harada şimdi yeni para makineleri yetişiyor.

Panköy darphanesi
'nin ilçesinde yer alan şampiyon atları yetiştirmede ün saldı. Ulusal ve uluslararası yarışlarda şampiyonluk kazanan Pan River'ın da yetiştiği Pınarbaşı ilçesine bağlı Panlı köyünde işadamı Nevzat Seyok'a ait Panköy Harası'nda doğan taylar yeni yarışlar için hazırlanıyor.
Bu atlar sahiplerini zengin ederken birer para makinesi olarak yetişiyor.

30'A YAKIN AT YETİŞTİRDİK
Nevzat Seyok 10 yıldır yarış atı yetiştirdiklerini ifade ederek, "Şimdiye kadar 30'a yakın at yetiştirdik.
Bu atlarımız çok önemli yarışlara katılıyor. Atlarımızın en şöhretlisi Pan River şimdiye kadar 3 milyon lira kazandırdı" dedi.

TAYLAR DA EĞİTİM ALIYOR
Seyok 70 dönüm arazi üzerine kurulu olan ve 5 padok ile 1 lonj padoğunun bulunduğu Panköy Harası'nda şu an 7 kısrak ve 5 tayın yarış eğitimlerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

PAN RIVER ZENGİN ETTİ
Pınarbaşı'nda bulunan Panköy Harası'nda şampiyon atlar yetişiyor. Bunların içinde en ünlüsü olan Pan River sahibine 3 milyon lira kazandırarak büyük başarı kazandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.