Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 20.10.2010 Gazete
ABONE OL

Efsane dönüyor

Sarı-Kırmızılılar, Rijkaard'ın koltuğuna Hagi'yi oturtacak. Efsane golcü ise sportif direktör olarak yuvaya dönecek...

Efsane dönüyor
Ankaragücü yenilgisinin ardından teknik direktör 'ın biletini kesen yönetimi dün yine çok hareketli saatler yaşadı... Sabah saatlerinde Mecidiyeköy'deki kulüp binasında toplanan Sarı-Kırmızılı yönetim çok önemli kararlar aldı. Galatasaray'ın efsane yıldızı ve eski teknik direktörü 'yle her konuda anlaşma sağlandı. Romanya'da bulunan tecrübeli hoca, Rijkaard'ın resmi olarak gönderilmesinin ardından İstanbul'a gelecek.

ŞÜKÜR, AVCI'YI DA ARADI!
Yönetimin ikinci bombası ise oldu... Sarı-Kırmızılılar, kulüp tarihinin en önemli futbolcularından biri olan Hakan Şükür'ü sportif direktör olarak göreve getirecek. Hakan Şükür'ün Başkan Polat'la arasının bozuk olmasına rağmen teklifi kabul etmesi sürpriz olarak değerlendirildi. Öte yandan Hakan Şükür'ün Abdullah Avcı ve Arif Erdem'i de arayarak nabız yolladığı gelen haberler arasında.

NELER YAŞANDI?

17 EKİM: 21.00: , Murat Yalçındağ ve Adnan Sezgin, Ali Sami Yen'de olağanüstü toplandı.

18 EKİM: 17.00: Yönetim, kulüp binasında bir araya geldi. Polat'ın Hikmet Karaman önerisini diğer yöneticiler kabul etmedi. Hagi ve Tugay isimleri ortaya atıldı. Mehmet Helvacı'nın "Hakan Şükür'ü sportif direktör yapalım" önerisi kabul edildi.

21.00: Helvacı, Hakan Şükür'le bir araya gelip teklifi iletti. Görüşmede para konuşulmadı. Teklife çok şaşıran Şükür süre istedi. 21.30: Polat, Hagi'yi aradı. Teknik direktörlük için kendisinin düşünüldüğü iletildi. Rumen hoca "Hemen gelirim" dedi. Polat diğer adaylarla görüşmek için Hagi'ye
"Bizden haber bekle" dedi.

19 EKİM: 01.45: Polat, Hakan Şükür'le telefonda görüştü. "Takımın sana ihtiyacı var" dedi. Hakan Şükür bu görüşme sonrasında sportif dikektörlük görevi konusunda büyük oranda ikna oldu. 11.00: Yönetim kurulu birkez daha toplandı. Hagi ve Hakan Şükür isimleri kabul edildi. Tugay'ın görevinde kalması ve Rijkaard'ın tazminat sorunu çözüldükten sonra açıklama yapılması kararlaştırıldı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.