Bugünkü
Takvim

Rıdvan Dilmen: Fener çakma barça gibiydi

Fenerbahçe ikinci yarı 4 maça çıktı. 12 puan toplayacakken 8 puanda kaldı. Denizli, Diyarbakır, Sivas ve Manisa serisinden 8 puan toplamak ilginç. Manisaspor maçına gelince... Dikkat edin Fenerbahçe Alex iyi oynadığı dönemlerde gol pozisyonlarına girdi. 4-3-1-2 oynamak kolay bir hadise değil. Fenerbahçe uzun zamandır bu şablonla oynayan bir takım. Ligde ve Avrupa'da bu sistemle başarılı oldu. Ama bu sistemin dışına çıkarsanız başarısız olursunuz. Bu şablon sabır futbolu gerektirir. Bence Fener dün gece çakma Barça gibiydi. Çok pas yaptılar. Ama Barça sonuca gidiyor. Fener ise gidemiyor. 1-1'den sonra kanatların kullanılması gerekirdi. Hızlı oynamaya çalıştıkları anda Manisa oyunu kilitledi. Daum, Vederson değişikliğini 2. yarının ortasında yapmalıydı. Daum için "Dünyanın en iyi antrenörü" diyemeyiz. Mesela Avrupa'nın ünlü kulüpleri onu almamıştır. Çünkü günlük yaşar Daum. Fenerbahçe dün iyi savaştı. İyi oyunla doğru futbol aynı şey değil. Fener iyi oynadı ama futbolun gereklerini sahaya yansıtamadı. Fenerbahçe'nin hücumunda Semih'in adam geçme özelliği yok. Özer ve Alex anca kısa mesafede çalım atabiliyor. Paslaşmalar güzel. 'Oh be ne oynuyorlar' diyorsunuz. Ama ileride bir türlü istenilen son vuruş gerçekleşmiyor. Küme düşme hattında olan takımlarla oynadığın zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. Fenerbahçe oynadığı 4 maçta 6 gol yedi. Demek ki senin savunmanda problemler var. Sonuçta önemli bir 3 puanı Manisa'da bırakmış oldu.
(NTV'deki yorumundan alınmıştır.)kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.