Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.10.2009 Gazete

Ergün Penbe: Rijkaard dersini iyi çalışmamış

Belli ki Christoph Daum dersini Rikaard'dan daha iyi çalışmış. Ya da Fener, Galatasaray derbisinin dünyanın sayılı derbilerinden biri olduğunu Rijkaard'a biri söylemeyi unutmuş.
Böylesi önemli bir maçta Galatasaraylı futbolcuları dün gece tanıyamadım.
Belli ki Kadıköy psikolojisi altında ezilmişler. O baskıyı kaldıramamışlar.
Hafta boyunca yazılı ve görsel basında çıkan derbi haberleri ve 1999'dan beri Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yenememe psikolojisi Galatasaray takımını olumsuz etkilemiş.
Maça iyi başlayan taraf Fenerbahçe'ydi. Bunun neticesinde ilk yarının başında biraz da ofsayt kokan bir pozisyonda Alex ile golü buldular. İlk yarıda Galatasaray'ı tanımak mümkün değildi. Galatasaray'ın etkili silahlarından Arda ve Keita'yı Fenerbahçe iyi kapatınca Galatasaray ilk yarı boyunca sadece bir kez pozisyon bulabildi. Sabri'nin sağdan kestiği ortaya Nonda dokunabilse gol olmaması işten bile değildi.
45
dakika boyunca Galatasaray adına tek olumlu hareket buydu.
Galatasaray gibi hücum gücü yüksek bir takımın Fenerbahçe karşısında ilk yarı boyunca bir pozisyon bulması Galatasaray adına çok üzücüydü.
Fenerbahçe ise maçın genelinde sayısız fırsatlar yakaladı... Kazım, Güiza mutlak golleri kaçırdılar... Lugano'nun direkte patlayan bir topu var...
Keita, Arda, Nonda, Elano gibi hücumda mükemmel organizasyonlar yapabilecek oyuncuların varken, bu yıldızların Fenerbahçe karşısındaki silik futbolu inanılır gibi değil... Baros'un da 1. dakikada sakatlanması adına büyük şanssızlıktı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.