Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 12.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.10.2009 13:16
ABONE OL

Galatasaray'da 5 futbolcu gidiyor

Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Frank Rijkaard'ın gönderilmesini istediği 5 futbolcu.

Galatasaray Teknik Direktörü'nün gönderilmesini istediği oyuncuların başında Barış, S.Çalık, S.Kurtuluş, Alparslan ve E.Güngör bulunuyor.

Galatasaray'da son günlerde 'Rijkaard gidecek mi, kalacak mı?" söylentileri ayyuka çıktı. Ancak Hollandalı çalıştırıcı, aklını çelmeye çalışan Milan'a gitme gibi niyeti olmadığı gibi takımını daha da güçlendirmenin planlarını yapmaya başladı.

Teknik patron özellikle başkan Polat, Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin ile sürekli konuşarak 'daha iyi nasıl oluruz' ve 'daha ileriye nasıl gideriz' toplantıları yapıyor. Rijkaard, "Teknik direktörlük yaşantımda yeni bir sayfa açtım.

Dedikodu üretildi

Bugün'deki habere göre, burada uzun yıllar kalacak gibi çalışıyorum. Galatasaray'a büyük başarılar kazanmak için ekibim ile birlikte geldim. Eğer ayrılmaya karar verirsem bunu ilk kez sizlerle paylaşırım. Bir yenilgi aldık bir çok dedikodu üretildi. Bir yenilgi ile yıkılacak bir takım değiliz" dedikten sonra ara transfer döneminde de bazı bölgeler için takviyeler istedi.

Galatasaray Teknik Direktörü'nün gönderilmesini istediği oyuncuların başında Barış, S.Çalık, S.Kurtuluş, Alparslan ve E.Güngör bulunuyor.

Rijkaard, yönetimle yaptığı görüşmeler sonrasında kurmaylarıyla da görüşerek son maçlardaki düşüşün nedenlerini konuştu. Hollandalı çalıştırıcı özellikle sakat oyuncuların takıma geç katıldıkları konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve bunu en kısa sürede çözmeleri gerektiğini belirtti.

Özellikle defans bölgesine bir transfer yapılmasının şart olduğunu söyleyen Rijkaard, "Bizler Avrupa'da belirlediğimiz futbolcuları izlemeye başlayalım ve daha sonra Üstünel ile konuşarak isteğimizi iletelim. " dedi.

Kadrolarının kalabalık gözüktüğünü belirten Hollandalı hoca, "Devre arasında bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Ben de kadromda olan futbolcuların oynamasını isterim ve oynatmadığım veya istemediğim futbolcuyu kadromda tutmam. " diyerek sözlerine son verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.