Bugünkü
Takvim

YPG ayarı

G20 bitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmesinde ABD Başkanı'na çok önemli mesajlar verdi: Suriye'ye gönderilen silahlar PKK'dan çıkarsa YPG'yi vururuz."

YPG ayarı
G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Tarihe geçen zirvenin perde arkasında ise Türkiye tüm dünyaya önemli mesajlar verdi. Buna göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama, zirvede 70 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ya "PYD, PKK'nın Suriye kolu. PYD'ye silah verirseniz bu iş yürümez" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan; PYD'ye DAEŞ ile mücadele kapsamında verilen silahların, PYD'nin askeri kanadı YPG üzerinden terör örgütü PKK'ya geçebileceği uyarısında bulunarak, "Suriye'ye gönderilen silahlar PKK'dan çıkarsa YPG bizim için meşru hedef haline gelir. Vururuz" mesajını verdi. Obama'nın Erdoğan'a yanıtı ise "Hassasiyetinizin farkındayız. Biz silahların PKK'nın eline geçmemesi için elimizden geleni yapıyoruz" oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerinde durduğu bir diğer nokta ise PYD'nin Fırat'ın batısına geçme çabaları ve Suriye'nin kuzeyindeki kantonları birleştirme girişimi oldu. Erdoğan, "PYD, Suriye'nin kuzeyinde fiili bir durum yaratmamalı" mesajı verdi. İki lider Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve Suriye'nin geleceğinde Esed'e yer olmaması konularında tam mutabakat ortaya koydular" dedi.

PUTİN'E DE İLETİLDİ...
Zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin arasındaki görüşmede de Suriye meselesi gündeme geldi. Rusya'nın Esed ile ilgili pozisyonunda değişim gözlendiği ifade edilirken, üst düzey bir isim, "Rusya 'Esad mutlaka kalmalı' diye ısrar etmiyor. Ama İran bu konuda daha farklı. Rusya'nın tavrında bir takım değişiklikler olabilir. Rusya'nın Esed'le ilgili hesapları İran kadar angaje değil" değerlendirmelerinde bulundu.


GÜLEN UYARISI
Fethullahçı Terör Örgütü de (FETÖ) zirvede gündeme geldi. TAKVİM'e değerlendirmelerde bulunan bir başka üst düzey isim ise ulusal güvenlik tehdidi olan paralel yapının başta Obama olmak üzere tüm görüşmelerde ana gündem maddesi olduğunu söyledi. Söz konusu isim "Cumhurbaşkanımız tüm görüşmelerinde bu yapının nasıl çalıştığını, nerelerde organize olduğunu tüm muhataplarına anlattı. Bu yapıya kesinlikle fırsat verilmemesi gerektiğine dikkat çekti. FETÖ terör örgütüne karşı da kararlı ve ortak mücadele istedi" dedi.

MEHMET ALİ BERBER

kalan karakter 1000

ety ety

tek lider tanırım erdoğan

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.11.2015 11:12
mehmet efe mehmet efe

seni çekemeyenler utansınlar. düne kadar boyun eğen TÜRK milleti vardı şimdi tepki veren, ileride sözü dinlenen millet olacağız.İÇİMİZDEKİ MAŞALAR BUNU BİLMELİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:35
Güvenlikli Bölge Güvenlikli Bölge

Vatandaşlar olarak istediğimiz;bütün Suriye sınırımız boyunca oluşturulacak olan güvenlikli bölgeden pyd,ypg gibi örgütler tamamen buradan çekilmelidir ve ülkemizin kontrolünde olarak derinliği olan uzun bir güvenlikli bölge oluşturulmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 18.11.2015 09:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.