Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 30.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2015 00:44
ABONE OL

Vatandaşlara 1 Kasım mesajı

, 1 Kasım seçimlerine bir gün kala seçmene seslenerek, "Bütün vatandaşlarımız huzur içinde sandığa gitmeli. Biz terörle mücadeleyi sürdürürken, seçim güvenliğini ihmal etmedik etmeyeceğiz. İnşallah 2 Kasım'da tek başımıza iktidar olmuş olacağız" dedi.

Vatandaşlara 1 Kasım mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'daki TRT Haber özel yayınında Nasuhi Güngör'ün seçimlere ilişkin sorularını cevapladı.

Bir takım tehditler oldu. Ankara saldırısı sonrasında mitinglere devam edeceğiz dedim. Diğer partiler sahadan çekildi. Paralel yapının bir Tweet hesabından benim Kayseri Konya ve Şanlıurfa mitinglerimle ilgili canlı bombaların olacağı haberi yayıldı.

Ama bizim milletimiz kahraman. Bu haberlere, söylentilere kulak asmadı ve devletine, milletine duyduğu güveni gösterdi. Bütün bu vatandaşlarımıza mertçe meydana çıktıkları için teşekkür ediyorum.

BAHÇELİ'NİN TAKATİ KALMADI
İnşallah 2 Kasım'da tek başımıza iktidar olmuş olacağız. AK Parti, diğerlerinden farklı olarak küçük fırsatçılık yapmadı. Bahçeli'nin takati kalmadı, her şeyi reddetti çünkü. Terörle mücadelede yanımızda durmadı.

Kılıçdaroğlu'nun söylemleri AK Parti'yi dışlayan bir tarzdaydı. Kılıçdaroğlu, inişli ve çıkışlı davrandı. Bahçeli, negatifte istikrarlı davrandı. Demirtaş ise teröre endeksliydi.

BUNU SAVUNAN AK PARTİ'DE OLMAYACAK
AK Parti kendini yeniledi yenileyecek. Yasaklı bir Türkiye'yi savunan kim varsa AK Parti'de olmayacak.

MAHVOLMASINA NEDEN OLUR
Karar alırken tereddüt etmedik. Bir devlet adamının tereddüt etmesi bir ülkenin mahvolmasına sebep olur. Hiç bir vatandaşımızı rencide etmeden terörle mücadele ediyoruz.

KABUL ETMEDİLER
Maalesef bir fırsatçılık görüyorum. 7 Haziran'dan buyana yaşadıklarımız bunu açıkça ortaya koyuyor. Suruç olayı olduğu zaman bir çağrıda bulundum sadece Kılıçdaroğlu kabul etti. Daha sonra Ankara saldırısı sonrası yine onlar kabul etmedi.
Kılıçdaroğlu'na ''ortak bir çağrıda bulunalım'' dedim ama Kılıçdaroğlu ''Ben diğer partilerin olmadığı bir deklarasyonu doğru bulmuyorum'' dedi. Ben de buna saygı duydum.

MHP BU YÜZDEN SEÇİM HÜKÜMETİNE KATILMADI

Seçim hükümetine gelmediler, hiç bir yere gelmediler. Neden? MHP'nin seçim hükümetine girmemesinin tek bir sebebi var. Biz girmezsek bunlar HDP ile aynı hükümette yer alırlar, biz de bunu AK Parti ile HDP'yi aynı kefede gösterip seçim malzemesi olarak gösteririz. Ama bu ayaklarına dolandı. Sayın Türkeş kabul etti ve oyun bozuldu.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİZ BOZMADIK
HDP ''çözüm sürecini rafa kaldırdılar'' diyor. Çözüm sürecini rafa biz mi kaldırdık? Askerimizi ensesinden vurup şehit ettiniz.

BU YÜZDEN HER TÜRLÜ VAADİ VERİYORLAR
Anket çalışmalarında halkımızın bizden beklentilerinin ne olduğunu tekrar tekrar sorduk. Bu vaatleri güçlendiren özgün bir paket açıkladık. İş kuracak gençlere 50 bin lira vermek, sonra 100 bin lira faizsiz kredi vermek. Bütçe açığımız düşüyor, gelir performansımız çok yüksek.
Muhalefet iktidara tek başına geleceğini düşünmediği için her türlü vaadi verebilir. CHP ve MHP'nin vaatleri tüketici vaatler yani tüketiyorlar ama geri dönüşü yok. Bizim vaatlerimiz yapıcı vaatler.

1 KASIM'I 2 KASIM'A BAĞLAYAN GECE
Tüm vatandaşların sandığa gitmesinin isterim. Bütün vatandaşlarımız huzur içinde sandığa gitmeli. Biz terörle mücadeleyi sürdürürken, seçim güvenliğini ihmal etmedik etmeyeceğiz. İlk kez oy kullanacak gençlere mesajım; aman hatasız kullanmaya özen gösterin, her oy değerlidir. Karanlıklara değil aydınlıklara bağlayan bir gece olacak. "

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.