Bugünkü
Takvim

Bahçeli'ye sert mesaj: "Kapat partiyi git"

Grup Başkanvekili , "Biz görüşmeye gittiğimizde () bize diyor ki; 'Bu millet bizi ne uzatıyor ne kısaltıyor, ne de olduruyor' o zaman niye siyaset yapıyorsun, kapat partiyi git. Dernek mi kuruyorsun, sivil toplum örgütü mü kuruyorsun git kur" dedi.

  • Siyaset
  • 18.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2015 20:08
ABONE OL
Bahçeli'ye sert mesaj: Kapat partiyi git
Ünal, Çağlayancerit ilçesini Gaziantep otobanına bağlayan ve 40 milyon liraya mal olan 32 kilometrelik yolun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, her icraatı gerçekleştireceklerini söylediklerinde muhalefetin iftira ve yalanlar attığını belirterek, vatandaşın bunları gördüğünü söyledi.
Seçim denilen şeyin her bireyin kendi geleceğini seçme anlamına geldiğini kaydeden Ünal, nasıl bir ülkede yaşanacağını, huzuru, güveni, istikrarı, gelişmeyi ve refahı seçmek için sandığın adının seçim olduğunu söyledi.

Milletin muhalefeti neden iktidara getirmediğini soran Ünal, şunları kaydetti:
"CHP'yi bu millet 50 yıldır iktidar yapmıyor. denen partinin, 'nin zaten iktidar olmak gibi bir emeği yok. Biz görüşmeye gittiğimizde (Devlet Bahçeli) bize diyor ki; 'Bu millet bizi ne uzatıyor, ne kısaltıyor, ne de olduruyor.' O zaman niye siyaset yapıyorsun. Kapat partiyi git. Dernek mi kuruyorsun, sivil toplum örgütü mü kuruyorsun git kur. Öbürlerini zaten konuşmaya gerek yok. Ama siz sandıkta 13 yıldan beri hizmeti seçtiniz. Gelişen, büyüyen Türkiye'yi seçtiniz. Siz bizi seçtiniz, biz de size layık olmaya çalıştık."

Ünal, 2002 öncesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yatırım bütçesinin 13 milyar lira olduğunu, iktidarları döneminde şu ana kadar Kahramanmaraş'a yaptıkları yatırımın ise 14 milyar lira olduğunu belirterek, 2023'e kadar da bu yatırım miktarını 24 milyar liraya çıkartacaklarını anlattı.
Başbakanı pijamayla karşılayanların sıcak parayla tatlı paralar kazandığını vurgulayan Ünal, "Eskiden 100 liranın 44 lirası faize giderken bugün 100 liranın 11 lirası faize gidiyor. İnşallah bunu daha aşağıya çekeceğiz" dedi.

"TÜRKİYE'NİN BELİRSİZLİĞE TAHAMMÜLÜ YOK"
Yatırımların kesintiye uğramaması temennisinde bulunan Ünal, "İnşallah bunlar kesintiye uğramaz. Bunlar kesintiye uğramamalı. Türkiye'nin belirsizliğe tahammülü yok. Türkiye'nin istikrarsızlığa tahammülü yok. Türkiye'nin 'sen ben' kavgasına tahammülü yok. Sen ben yok Türkiye var. Biz Bahçeli'nin kaprisleriyle uğraşamayız. Biz HDP'nin yalanlarıyla başa çıkamayız. Biz Kemal Kılıçdaroğlu'nun samimiyetsizliğiyle de uğraşamayız. Bizim yürünecek yolumuz var. Bizim yapılacak çok işimiz var. O yüzden biz yolumuza devam edelim. Durmak yok yola devam diyelim. İnşallah hizmetleriyle akmaya devam etsin" diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da yüksek kalitede yollar yaparak Kahramanmaraş'ı daha güzel yaşam alanlarına kavuşturacaklarını söyledi.

Vatandaşlara hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Erkoç, "İnsanlara hizmet etmek bizim için büyük bir şeref. Kahraman şehre, istiklalin başkentine hizmet etmek bizim için onur ve şeref vesilesidir" dedi.

Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Akyiğit ise yüksek standartlarda bir yol yapmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 32 kilometrelik yolun yapımı için dualar eşliğinde iş makinesiyle ilk kepçe vuruldu.

kalan karakter 1000

türk türk

bahçeli bu ülkeye en büyük darbeyi vuran kişidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 19.10.2015 09:29
Vatansever Vatansever

Vur kendini kurtul

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 19.10.2015 09:13
KARTAL KARTAL

evet MHP liler duydunuz bay bahçeliyi enayiler beni seçiyor ben suçsuzum diyor eger bir kasımda yine ona oy verirseniz o zaman bende bahçeliye hak verecem...................

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 18.10.2015 21:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.