Bugünkü
Takvim

ne destek yüzde 70

ABONE OL
Başkanlık sistemine destek yüzde 70
ORC Araştırma Şirketi, 10-14 Şubat tarihleri arasında 30 büyükşehirde toplam 4 bin 650 kişi ile yüzyüze anket yaptı. Katılımcıların çoğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tezine destek verdi. Ankete katılanların 69.4'ü Başkanlık sistemini onayladı. Çözüm sürecine ilişkin soruya ise ankete katılanların yüzde 65.7'sinin desteklediği karşılığını verdi. '7 Haziran genel seçiminde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusuna ise seçmenin yüzde 49.8'i AK Parti yanıtını verdi. CHP'nin oy oranı yüzde 23, MHP'nin yüzde 13.0 olurken barajı aşıp aşamayacağı merak konusu olan HDP'nin oy oranı da yüzde 8,9 olarak ankete yansıdı.

kalan karakter 1000

Vatandaş Vatandaş

Vatandaş olarak düşüncem;Ülkemizi parçalayarak yok etmeyi amaçlayan ve dünyayı komünistleştirmek isteyen Dinsiz imansız ideolojili terörün ve AB'nin ve ABD' nin sinsi faaliyetlerini gerçekleştirmesine yaramayacak şekilde çok iyi değişiklikler ve önlemler alınarak bize özgü başkanlık sistemi yapılabilirse belki olabilir diğer durumda tehlikeli görüyorum,İnşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır9
cevapla 19.02.2015 07:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.