Bugünkü
Takvim

1 milyon TL'lik rekor dava

1 milyon TL'lik rekor dava
Başbakan Erdoğan, Brüksel'de kendisini Esad'la kıyaslayan ve ağır hakaretlerde buluna Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık rekor manevi tazminat davası açtı. Erdoğan'ın dilekçesinde yer alan ifadelerden bazıları şöyle: Seçilmiş Başbakanı katildir, eli kanlı zalim diktatör Esad ile Başbakan aynı yönetim anlayışındadır" algısını oluşturmaya çalışılıyor.

BABAYİĞİT GÖREMİYORUM
Erdoğan, AB Konsey Başkanı Herman Rompuy ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, "Onu muhatap olarak kabul etmiyorum. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına o denli bir hakareti yapabilecek bir babayiğit karşımda göremiyorum" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca Red-Hack grubunun ortaya attığı Reyhanlı saldırısını El-Nusra örgütünün yaptığı yönündeki iddialar için de, "Bu konularda nihai netice alınmadan açıklanması o örgütlerin propagandasına yarar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.