Bugünkü
Takvim

için söz verdi

ABONE OL
Myanmar için söz verdi
'ın ABD ziyareti çerçevesinde Başkan Barack Obama ile yaptığı bire bir görüşmelerinde 'da Müslümanlara karşı yapılan katliamlara karşı devreye girme çağrısı yaptığı öğrenildi. Erdoğan, Obama'ya Myanmar'da Müslümanlara karşı budist rahiplerin başlattığı katliamların soykırım boyutuna ulaştığını ifade ettiği ve insanlık suçu işlendiğini söyledi.

BARACK OBAMA DA ÜZGÜN
Myanmar'da yaşanan insanlık trajedisi ile ilgili daha önce Devlet Başkanı Thein Sein ile görüşen ve bu durum için adım atılmasını isteyen Obama'nın, üzgün olduğunu söylediği kaydedildi. Edinilen bilgilere göre Obama, konuyu ana gündemine alacağı ve devreye gireceği konusunda Erdoğan'a söz verdi.

Mehmet Ali BERBER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.