Bugünkü
Takvim

Ergenekon'da son perde

3 hafta içinde Ergenekon sanıkları tek tek savunmalarını verecek

ABONE OL
Ergenekon'da son perde
4.5 yıldır süren nda savcıların esas hakkında mütalaayı açıklamasının ardından yeni bir sürece girildi. 3 hafta sonra devam edilecek duruşmalarda sanıklar son savunmalarını yapacak. Ardından da mahkeme heyeti, davayı karara bağlayacak. Duruşmayı 8 Nisan'a erteleyen mahkeme heyeti, bu tarihten itibaren başlayacak duruşmalarda tek tek sanıkların son savunmalarını alacak. Ardından da mütalaa ile istenen cezaları ve savunmaları dikkate alarak davayı karara bağlayacak.


SANIKLARIN YORUMLARI
Ağırlaştırılmış müebbet istenen sanıklar, sosyal medyada adlarına açılan hesaplardan yakınları aracılığıyla mütalaayı yorumladı. İlker Başbuğ, "İmralı'ya heyet, Türk Askerine müebbet", Mustafa Balbay, "Buradan hukuk çıkmaz" diye yazdı.


Fatih ULAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.