Bugünkü
Takvim

Temenniler bizi ilgilendirmiyor

Başbakan Erdoğan, Pakistan'da tutuklu vekil Haberal'la ilgili beklentiler hakkında konuştu: Temenniler olabilir ama bizi alakadar etmiyor. O vekil hapisteyken aday gösterildi."

ABONE OL
Haberal kararı yargıya ait
Başbakan Tayyip Erdoğan, Pakistanlı doktorların destek çıktığı nın tutuklu sanıklarından CHP Zonguldak Milletvekili 'ın tutukluluğu hakkında açıklamalar yaptı.

KONU YARGIDA
Erdoğan, "Yargı ile ilgili olan bu konu hakkında şu anda dışarıdan içeriden bazı aktivistlerin şu veya bu kişilerin bu tür temennileri bizi pek ilgilendirmiyor ve alakadar etmiyor. Yargı bu konuda ne karar verirse herkes ona uymak durumundadır. Ne yazık ki, mensubu oldukları siyasi parti bu kişileri bile bile aday göstermiştir. Mesleki noktadaki taassupla bu iş ele alınırsa bu yanlış olur. Bize düşen sadece süreci izlemektir. Ve tabi Haberal milletvekilliği adaylığına dışarıda iken gösterilmiş değil, tutuklu durumdayken gösterilmiş bir şahıstır" diye konuştu.

TERCÜMAN EYVAH' DEDİ
Başbakan Erdoğan, ile görüştü. Bir Türk atasözünden örnek veren Erdoğan, bayan tercümana, "Şunu iyi tercüme et: Kızım sana söylüyorum gelinim sen işit" dedi. Başbakanın konuşmasını "Eyvah" diyerek çevirmeye başlayan tercüman herkesi güldürdü.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.