Bugünkü
Takvim

"Haberal yargının konusu"

Başbakan Tayyip Erdoğan Pakistan'da yaptığı açıklamada Haberal konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  • Siyaset
  • 22.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.05.2012 13:59
ABONE OL
Başbakandan kritik açıklama

Başbakan Tayyip Erdoğan Pakistan'da mevkidaşı Gilani ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Erkgenekon Davası'nın tutuklu sanığı CHP Zonguldak Milletvekili 'ın tutukluluk durumuyla ilgili, ''Haberal konusu şu anda tamamen yargının konusudur. Ve yargı ile ilgili olan bu konu hakkında şuanda dışarıdan içeriden bazı aktivistlerin şu veya bu kişilerin bu tür temennileri bizi pek ilgilendirmiyor. Bizi alakadar etmiyor. Yargı bu konuda ne karar verirse herkes ona uymak durumundadır. Konu sıradan bir konu değildir ve konunun ilişkili olduğu madde ciddi bir maddedir. Ve bu maddeyi bile bile, bu maddenin muhatabı olduğunu bile bile ne yazıkki mensubu oldukları siyasi parti bu kişileri aday göstermiştir. Mesleki noktadaki taassubla bu iş ele alınırsa bu yanlış olur'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.