Bugünkü
Takvim

Şifre komploydu

Kopya ve şifre iddialarının hedefindeki Başkanı Prof. , 'Şifre komploydu. Bundan böyle tüm sorular insan eli değmeden hazırlanacak' dedi

ÖSYM: Şifre komploydu
, 2012 yılından itibaren bambaşka bir çehreye kavuşacak! İşte bu iddianın sahibi, eleştiri oklarının hedefindeki isim ÖSYM Başkanı Prof. Dr. ... ÖSYM kapılarını ilk kez TAKVİM'e açan Demir, yeni sistemin ayrıntılarını anlattı. Demir, "Artık ne şifre, ne kopya, ne de insan hatası olacak. Gelecek yıldan itibaren sorular insan eli değmeden, binlerce sorunun bulunduğu havuzdan bilgisayar tarafından rastgele seçilecek. Otomatik Sınav Sistemi, 2012'den itibaren tüm sınavlarda uygulanacak" dedi.

VİCDANIM RAHAT
Soru hazırlanan tüm bilgisayarların tek bir network'a bağlı olacağını, tüm kayıtların saniye saniye tutulacağını da belirten Demir, işlemlerin kripto ile saklanacağını ve dışarıdan bilgisayara girilse bile soruların okunamayacağını anlattı. Şifre ve kopya iddiaları ile ilgili de konuşan Demir, şunları söyledi: "Adaya özgü kitapçık birilerinin tezgahını bozdu. Bu kişiler, benim üzerimden saldırarak kaos yaratmak istedi, komplo kurdu. Vicdanım rahat. Tek bir aday bile haksızlığa uğrarsa istifa ederim."


Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

muhammet muhammet

büyüksün hocam seni harcayamadılar suan kuduruyorlar.. rabbim yar ve yardımcınız olsun..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.09.2011 01:20
Ali papa Ali papa

Anlat anlat heyacanlı oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.09.2011 15:34
savaş savaş

evet beçeriksizliğini komplo olarak anlat senin çoktan istifa edip bırakman gerekirdi
ama yüzsüzlüğün bu kadarına pes

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 25.09.2011 12:27
ayazmalı ayazmalı

ösym dahil bir çok kurumda çok ciddi şebekeler oluşmuştu ve bunlar kurulu düzenin ankaradaki kan emicileriydi. halen varlar ama eskisi gibi rahat değiller. köklerini kurutmak lazım ki, ülkede eşitlik ve adalet sağlanabilsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.09.2011 05:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.