Bugünkü
Takvim

Akdeniz paniği

Genelkurmay Başkanı Org. Özel, İngiliz muadili Org. David Richards'ı ağırladı İngiliz konuk görüşmede, "Akdeniz'de ortak çalışalım" teklifinde bulundu

ABONE OL
Akdeniz paniği
, önemli bir konuk ağırladı. İngiltere Genelkurmay Başkanı Org. Sir David Richards, Genelkurmay Başkanı Org. 'in davetlisi olarak dün Ankara'ya geldi. Karagah'a geçen iki general, Akdeniz'deki petrol aramaları nedeniyle yaşanan gerginlik ve yeni stratejik dengeleri değerlendirdi.

8 HELİKOPTER, 1000 ASKER
Org. Richards'ın, ilginç bir teklifle geldiği öğrenildi. Richards'ın, Türk Donanması'nın yüksek savaş yeteneğini Akdeniz'de 2 katına yükseltecek 'Çıkarma Gemisi Projesi'nde (LPD) İngiltere'nin de yer almak istediğini söyledi. Gemiler, üzerinde 8 helikopter, 100 araç ve 1000 personel taşıma kapasitesine sahip olacak. Ege, Akdeniz ve Karadeniz'de bir tabur büyüklüğünde bir kuvveti ana üst desteği gerektirmeksizin, kendi lojistik desteği ile kriz bölgesine intikal edecek.


Ceyda KARAASLAN

kalan karakter 1000

mucit48 mucit48

İngilizlerin sözlerine inanmak için önce geri iade edecekleri KIBRIS adasını emenetini sözlerini yerine getirsinler.
EMANETİ SAHİBİ TÜRKLERE İADE EDEREK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 23.09.2011 10:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.