Bugünkü
Takvim

Kaddafi'ye tahliye telefonu

ABONE OL
Kaddafi'ye tahliye telefonu
Başbakan Tayyip Erdoğan, Libya'daki Türkler'in tahliyesinde sorun çıkınca Libya lideri Kaddafi'yi aradı. Pazar günü yapılan görüşmede, Kaddafi gerekli kolaylığın sağlanacağını söyledi. Gelişmeler AK Parti MKYK toplantısında da ele alındı. Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, toplantı sonrası, "olanlardan Türkiye'nin sorumlu tutulamayacağını" söyledi. Çelik, Erdoğan'ın tutumuna ilişkin çıkışları da şöyle yanıtladı: "Sayın Başbakanımızın kime, ne zaman, ne şekilde hitap edeceğinde esas belirleyici, birilerinin ısmarlaması değil, milli menfaatlerimizdir. Dış politika öfkeyle ve duygusallıkla yapılmaz. Ciddiyet gerektirir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.