Bugünkü
Takvim

Sine-i halk

Erdoğan, seçimden ikinci parti olarak çıkarlarsa, genel başkanlığı bırakacağını söyledi: O zaman Anadolu'nun yollarına düşer halkımın içine katılır çalışırım. Siz çekilir misiniz?

Anadolu resti
Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalefete sandık resti çekti. Erdoğan, İstanbul Başakşehir'deki 'ni açarken, muhalefet liderlerini "koltuğa güç katan değil, koltuktan güç alanlar" diye tanımladı. İşte açılıştan çarpıcı mesajlar:

112 GÜN SONRA SANDIK:
Şurada 112 gün sonra sandık milletin önüne gelecek. 112 gün sonra bu aziz millet ne derse, o olacak. Bizi korku imparatorluğu kurmakla itham edenlere söylüyorum; demokrasiye inanıyorsanız, millete güveniyorsanız, hepsinden de önemlisi kendinize güveniyorsanız sandık orada, 12 Haziran'da. Eğer millet size inanırsa, gereğini yapar, eğer millet size inanmazsa, siz de gereğini yapacak mısınız? Bakın ben diyorum ki 'Partim ikinci parti olursa genel başkanlığı bırakır, Anadolu'nun yollarına düşerim, halkımın içine katılır orada çalışırım'. Bunu yürekten, gönülden söylüyorum. Bizi dikta hevesiyle itham edenler, peki partiniz ikinci parti olursa siz de kenara çekilerek 'Ben genel başkanlığı bıraktım' diyebilecek misiniz?

KAÇ YAŞINA DA GELSE:
Sayın Bahçeli 8 ay gitti, 9. ayda 'Ne yapayım beni istediler geldim' dedi. Bunlar koltuğu bırakamaz. Kaç yaşına gelirlerse gelsinler bırakamazlar. Niye çünkü bunlar koltuktan güç alırlar. Bunlar koltuğa güç katanlardan değil, koltuktan güç alanlardan. Liderlik koltuğa güç katmakla olur. 8 yılda 2'si yerel, 2'si genel 4 seçime girdiler. 4'ünde de ikinci, üçüncü parti oldular, hatta baraj altında kaldılar ama koltuklarını terk etmediler. Sımsıkı yapışanlar hangi hakla, hangi yüzle korku imparatorluğundan bahsedebiliyorlar.

BIRAKIN KORKU ISLIKLARINI:
Hizmette yarışamayınca, korku salarak bizi yıpratma gayreti içine girdiler. Bırakın bu korku ıslıklarını da planınız ne, projeniz ne, onlardan bahsedin. Ah benim sevgili milletim, ah benim CHP'ye MHP'ye BDP'ye oy veren kardeşim. Şu başını iki elinin arasına al şu yapılanlara bir bak. Bunlar durup dururken olmadı.

TEHDİT YOK:
Özgürlükleri 74 milyon için genişletiyoruz. Kimse korkmasın, kendini tehdit altında hissetmesin. Muhalefet ve onun yandaş candaş medyasının bayatlamış kampanyalarına kanmayın.

ALÇIYI İMZALADI
Açılış
töreni, Başbakan 'a dertlerini iletmek isteyenlerin mücadelesine de sahne oldu. Çok sayıda vatandaş yazdıkları mektup ve pusulaları başbakanlık korumaları aracılığı ile ileterek sorunlarının duyulmasını istedi. Birkaç gün önce kolu kırılan Tarık Cesur ise Başbakan Erdoğan'a kalem vererek alçısını imzalattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.