Bugünkü
Takvim

5'te 3'lük özgürlük

ABONE OL
5'te 3'lük özgürlük
12 Eylül dönemindeki kitap yasağı, kendini yeniden gösterdi. Ankara Sincan F Tipi Cezaevi'nde kalan Serkan Onur Yılmaz'a getirilen "Mao Zedung Seçme Eserler" kitabının ilk iki cildinin hükümlüye verilmesi, 1980 yılındaki 'sakıncalı' kararına dayanılarak engellendi.

SAKINCALIYMIŞ
Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin de uygun bulduğu bu karara göre 5 ciltlik kitabın 1980'den sonra yayınlanan 3 cildi, yani "Seçme Eserler 3", "Seçme Eserler 4" ve "Seçme Eserler 5" ciltleri hükümlüye verildi. Çünkü son üç cilt için "sakıncalıdır" kararı verilmemişti.


Ersan ATAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.