Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan '' benzetmesi

Genel Başkanı ve Başbakan , Ardahan’daki toplu açılış töreninde konuştu.

  • Siyaset
  • 21.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.01.2011 14:35
ABONE OL
Erdoğan'dan 'Con Ahmet' benzetmesi
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ardahan 27 Mayıs 1992 tarihinde Türkiye'nin 75. ili oldu. Ulusal medya yerel medya tespitleri lütfen iyi yapalım, insaf diliyle değerlendirelim.

Ardahan'a 75 numaralı plakayı vermenin ötesinde biz gelene kadar Ardahan'a herhangi bir hizmet yapıldı mı?

Biz geldiğimizde Ardahan'a bölünmüş yol uzunluğu neydi. Hadi bakalım bana cevap verin. Cevap: Sıfır. Ardahan bize kadar bölünmüş yolu tanımadı. Şu anda 31 kilometre bölünmüş yol var.

Bir müjde veriyorum. Bu duble yolların dışında Ardahan-Çıldır demiryolu projesini hazırladık. Böylelikle Bakü-Tiflis demiryoluna bağlayarak doğuyla bağlantısını kuruyoruz.

Şu anda eğitimde fiziki imkanlar olarak Ardahan'ın sorunu yok. öğretmeni gönderiyoruz asaletini aldıktan sonra yasalardaki boşluklardan yararlanarak batıya gidiyor. Onun da çözümünü bulacağız.
Ardahan'a 400 derslik yaptık. Yerel medyadaki kardeşlerim ulusal medya bilmeyebilir siz de mi görmüyorsunuz.

Tarımcılığa büyük destek verdik. Ama sizden rica ediyorum. Halde lütfen aracılara sömürülmeyin.
Biz Anadolu'da kıymayı vatandaşlarımıza 30 liraya yedirtmeyiz. Biliyorum ki burada çok ucuza işi bağlayan aracılar vurgunu vuruyor.

Kardeşlerim zorluklardan dolayı elindeki hayvanı çıkarıyor. EBK sizlerle direkt temas kurarak gerekli alımları yapacak.

Biz icraat üretirken birileri yalan üretir, iftira üretir. Biz bunun Türkiye genelinde yaşarken Ardahan'da da yaşıyoruz. Bunların işi hiçbir zaman yapmak olmadı. Her zaman bozmak için oldu. Ağustos'ta suya girseler balta kesmez buz olur.

GENEL BAŞKANLIĞA KAYNAK YAPARAK GELDİ

Hani birileri kuyrukta beklerken arkadan gelip sıraya girerler ya bu beyefendi de genel başkanlığa dışarıdan kaynak yaparak geldi.

'in devri daim makinesi derler Anadolu'da. Bunların buldukları ekonomik kaynak da Con Ahmet'in devri daim makinesine benziyor.

"CON AHMET" NEYE DENİR?

"Con Ahmet'in Devr-i Daim Makinesi", halk arasında 'hiçbir işe yaramayan buluşlar' için kullanılan bir deyimdir. Bu deyimi oluşturan hikaye şöyle:

Bir zamanlar "Con Ahmet" diye oldukça meraklı ancak bilgisi biraz kıt bır vatandaş varmış. Con Ahmet "Bedava enerji makinesi yapacağım " diye tutturmuş. Ve demiş ki, "bir aküyle bir motoru çalıştırır, bu motorla da bir dinamoyu ve dinamodan alacağı elektriğin bir kısmını da yine akü ve motora vererek geri kalan enerjiyi kullanırım... Ve böylece sonsuza kadar mutlu yaşarım, demiş. Con Ahmet, bilgisi olanlar tarafindan 'ti'ye alınmış ve tasarladığı makineye de kendi adına ithafen "Con Ahmet'in Devr-i Daim Makinesi" denmiş.

kalan karakter 1000

H.Yildiz H.Yildiz

Kim ne derse desin. bu adamdan iyisi zor gelir,Cehepe mi kilicdaroglumu bunlar haya görmeye alismis.secimlerden sonra isfifa etmeleri lazim cehepeden

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 22.01.2011 01:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.