Bugünkü
Takvim

Diplomatların katili Asala değil Susurluk

'Yurt dışında öldürülen diplomatların katillerini Asala'da aramayın' diyen , çarpıcı bir adresi işaret etti: Suikastleri düzenleyen, Susurluk'ta ortaya çıkan derin devlet çetesiydi

ABONE OL
Diplomatların katili Asala değil
'un karakutusu olarak bilinen , uzun süren suskunluğunu TAKVİM için bozdu. Yaşamını Kanada'da sürdüren Güney, açıklamaları ile bomba etkisi yarattı. Geçmişle ilgili ezberleri bozan Güney, bu kez banka operasyonlarından Deniz Baykal kasetine kadar geniş bir yelpazeye değindi. İşte Güney'den son bombalar...

Türkiye'deki en önemli operasyonlardan biri de bankalara yönelikti... Bu operasyonları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye'de bankalar operasyonu hiç irdelenmedi. Bankaları hortumlayanların ellerinde yüzde 20 para kaldı. Çünkü bankaları iflasa götürenler sadece aracıydı. Bankalar iflas ettikten sonra onlara yüzde 20 pay verildi. Bu "temiz" bir operasyondu.

Bu operasyonda kimler vardı?
İş dünyası, siyaset, mafya ve gizli ordunun iç içe kesiştiği kollektif devlet... "Kollektif devlet"te kara para ile oynamayan kaç banka vardı. Bankalarda biriken fonlar kimindi.
Çürüyen, zor ayakta duran 12 Eylül döneminin yarattığı mafya ile büyük Türk basınının ilişkileri neydi? Devlet ihalelerinde şantaj, tehditrüşvet- asparagas haber yapan kaç basın patronunun şirketi vardı. Bir gecede banka hortumlanması nedir. Ve üstü zamanla örtülen sorunlar. Batık bankaların parası Ankara'da paylaşıldı ve yurt dışına aktarıldı.

70'li yıllarda Türk diplomatlarına düzenledikleri suikastlerle sesini duyuran bir Ermeni terör örgütü var... Asala... Asala nasıl bir örgüttü?
Asala'nın, hükümetler düzeyinde ilişkileri vardı. Bu ilişkiler PKK'ya geçti. Türkiye'de PKK'ya bulaşmayan kaç sermaye var ?...
Mesela Mersin Limanı projesi...
Türkiye'nin Susurluk'ta öğrendiği derin devlet çetesi yurt dışındaki diplomatlara suikastler düzenledi. Efsane olarak bilinen Çatlı, Asala'nın bir kilisesi ve iki gençlik derneğinden başka nereyi bombalamış? Hani bunlar bizim "kahramanlarımızdı".

Yani Asala ve Susurluk iç içe mi?
O "Kahramanlardan" oluşan grup Papa suikastinde de görev almadı mı? Yurt dışında öldürülen diplomatların katillerini Asala'da aramamalıyız.
Susurluk çetesinde aramalıyız. Öldürülen diplomatların hepsi özel seçilmiş kişilerdi.

Deniz Baykal'ın kaset skandalı Türk siyasetinde bir dönüm noktası mı?
Deniz Baykal, CHP'nin başından gitmemek için çok direndi. Baykal'ı bugünlere taşıyanlar onun gitmesini istedi.
İlahi adalet ki aynı ekip Toronto merkezli bir yayın şirketinden kasedi yayına soktu.

Kılıçdaroğlu'nun geleceğini nasıl görüyorsunuz?
CHP'nin yeni lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevi iktidar değil. CHP'nin tek amacı seçimlerde oy oranı ve Meclis'teki milletvekili sandalyesini arttırmak.
Böylece yasal değişikliklerde AK Parti istediği oy oranını alamamalı. Ayrıca CHP sandalye sayısını arttırınca yasa değişikliklerinde Meclis kilitlenmek istenecek.

CHP 'Solun' neresinde?
Bazılarına göre CHP solun önünde engel. Doğru ya da yanlış bunu toplumsal sol değerlendiremiyor.
Kamusal derin sol, protesto ve eylem cephesinde kaos çıkartıyor.

'Manukyan, kudretli paşaya altın rozet ve 4 altın yıldız taktı'
Son soru, Türkiye'yle ilgili aklınızda kalan ilginç bir not var mı?
Vergi rekortmeni olan ilginç bir isim var. Matild Manukyan. Bu Ermeni kökenli genelev patroniçesi aristokrat bir aileden gelir. Notre Dame de Sion'u bitirdikten sonra terzilik ile iş hayatına başladı. Karaköy'de kiraya verdiği babasına ait binaların kirasını ödeyemeyen genelev işletmesinden birine ortak olarak bu işe girdi. Sonra işlettiği genelev 37'ye çıktı. Mama Manukyan 12 Eylül darbesinden sonra kudretli bir paşaya altın rozetle birlikte 4 altın yıldız da takmıştı.

kalan karakter 1000

cancan cancan

valla adam anlatıyor ister inanın ister inanmayın,sizin kahraman gördükleriniz,ne yaptı bu ülkeye,biraz düşünün,ateş olmayan,yerden duman,cıkmaz,bu ülkeyi çetelerlen koruyamazsınız,bu ülkenin devleti,var,askeri var aydınları,var ,polisi var,hakimivar,savcısı var,öylese bu saydıklarım,birkenara bırakalım,çetelere gelin bizi yönetin diyelim.yapmayın agalar devletimize sahip cıkalım,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.01.2011 09:14
mehmet baştürk mehmet baştürk

haham yamağının beslendiği yer belli, pentegon seneryolarını bülbül gibi şakıyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 21.01.2011 20:18
köylü vatandaş köylü vatandaş

resim tuncay güneyin haham hallerinden biri tabi medyadan tanıdığımız gadariynen,geriye galan hiçbi açıklamasının ona ait olduğunu sanmiyem..yazılı metin gibi sıralayıvemişler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 21.01.2011 16:31
rypergn rypergn

hadi ordan neydü belirsiz insan sen kim o kahramanlara söz söylemek kim

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 21.01.2011 16:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.