Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan Kağıttepe hatırlatması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak şunları söyledi.

  • Siyaset
  • 15.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.01.2011 17:19
ABONE OL
Erdoğan'dan Kağıttepe hatırlatması
Erdoğan, ''Kağıthane'nin adını unutup, Kağıttepe derseniz böyle olur. Yani 'ben kağıthane ilçesinde oy kullanacağım' diyemiyor. Ya adresi şaşırıyor 'Kağıttepe ilçesinde' diyor. İstanbul'da böyle bir ilçe yok. Üstelik de buradan belediye başkan adayı oldunuz, nasıl oluyor bu iş'' şeklinde konuştu.

Erdoğan, ''Anayasa diyor ki devlet, bütün gençliğe zararlı olan bu tür şeylerden, alkollü içkilerden, kumardan bütün kötü alışkanlıklardan halkını, gençliğini korur diyor. Ya biz anayasal görevimizi yapıyoruz, beyler bundan rahatsız oluyor. Ve hemen işi getiriyorlar 'işte bunlar bak şeriata geçiyor' insaf ya, biraz kendine çeki düzen ver. Ağzı olan konuşuyor'' dedi.

Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı çıkıyor, RTÜK Yasasındaki bir maddeden dolayı ölçüsüz biçimde, nezaketsiz biçimde hükümeti eleştiriyor. Ne diyor biliyor musunuz? 'Padişah mısın, bu yetkiyi nereden alıyorsun'. Halbuki her zaman bu fakirin söylediği 'Biz efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik'. Ben hizmetkarım, milletimin hizmetkarıyım'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.