Bugünkü
Takvim

DP başkanını seçemedi

Demokrat Parti'nin 10. Olağan Büyük Kongresi'nde genel başkanlık seçiminin ilk turunda hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamayarak genel başkan seçilemedi.

  • Siyaset
  • 15.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.01.2011 17:41
ABONE OL
DP başkanını seçemedi

Demokrat Parti'nin (DP) 10. Olağan Büyük Kongresi'ndeki genel başkanlık seçiminin ilk turunda hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamadı.

Atatürk Spor Salonu'nda devam eden kongrede, kayıtlı bin 325 delegeden 912'si oy kullandı. Oylardan 905'i geçerli, 7'si ise geçersiz olarak değerlendirildi.

Hiçbir aday ilk turda seçilmek için yeterli sayı olan 663 oyu bulamadı. Adayların aldıkları oylar şöyle:

''Adnan Dağıstanlı: 4,

Ahmet Özal: 11,

Namık Kemal Zeybek: 575,

Rıfat Serdaroğlu: 139,

Salih Uzun: 134,

Tekin Enerem: 42''

Genel başkanlık seçimi için ikinci tur oylama yapılacak. İkinci tur oylamada da hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamazsa üçüncü turda en çok oyu alan aday genel başkanlığa seçilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.