Bugünkü
Takvim

'Çözüm yeri Meclis çatısı'

Devletin zirvesi, 29 Ekim'in yıldönümünde ülkedeki tüm sorunların çözümü için Meclis'i adres gösterdi

'Çözüm yeri Meclis çatısı'
Cumhurbaşkanı ve siyasetçiler, Cumhuriyet'in 87. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladıkları mesajlarda, sorunların çözüm yerinin Meclis olduğuna vurgu yaptı. Gül, her sorunun kendi mecrasında demokratik zeminde çözüleceğini belirtirken, "Çözüme tartışarak, diyalogla, sağduyu içinde ulaşabiliriz. En büyük kuvvet kaynağımız da Meclis'tir" dedi. Başkanı , Meclis'i "demokrasinin kalbi" olarak nitelerken, Başbakan da Cumhuriyet'in her tür tartışmanın üzerinde olduğunun altını çizdi. CHP lideri ise "Cumhuriyet özgürlüktür" mesajını verdi. Genelkurmay Başkanı Org. 'in mesajı da dikkat çekti. "TSK'nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuka saygılı olmaya devam edeceğini" belirten Koşaner, "Ancak hukuka saygı herkes tarafından dikkate alınmalı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.