Bugünkü
Takvim

Milyonlar merak ediyordu! SSK, ve Bağkur'lu emekli ve memur emeklisinin maaşına haciz gelebilir mi?

SSK, ve Bağkur'lu emekli ve memur emeklisinin maaşına haciz gelebilir mi? Sorusu merak ediliyordu. Haberimizde detaylı olarak açıkladık. Kurumu (SGK), emekli maaşlarına haciz gelip gelmeyecek olduğunu açık bir şekilde yasalarda belirmiş durumda. Memur emeklisi maaşına ise haciz konması mümkün olabiliyor ve %25 oranında haciz konulabiliyor. SSK emeklisi kişilerin maaşına ise SGK prim borcu ve nafaka borcu dışında haciz konulması hiçbir şekilde mümkün olmuyor.

  • SGK
  • 10.03.2020 09:08
  •  - 
  • Son Güncelleme: 10.03.2020 09:08
ABONE OL
Emekli maaşına haciz gelebilir mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklisi bir kişinin maaşına haciz konup konmayacak olduğu da merak konularından sadece birisi. Eğer ki kişinin bir bankaya veya farklı bir kişi veya şirkete borcu var ise emekli maaşına hiçbir şart altında %25 oranında dahi haciz konulamaz. Borçlu bir şahsın alacaklı şahsa karşı borcunu ödeyememesi durumunda, alacaklı kişinin yapacağı başvuru ile önce alacaklıya düzenlenmiş bir ödeme emri gönderilir. Hala ödenmeyen borç karşılığında borçlunun taşınır veya taşınmaz mallarının bir kısmına devlet tarafından hukuki bir şekilde el konması aşamalarına haciz denir.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.