Bugünkü
Takvim
  • SGK
  • 21.10.2019 09:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2019 13:47

? 'dan ne kadar emekli maaşı alırım?

Emeklilik tarihini önceden hesaplamak ve kariyerini planlamak isteyenler ne zaman emekli olabilirim hesaplaması ile emeklilik detaylarını öğreniyor. nın nasıl yapıldığı araştırılıyor. Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli olacak olan vatandaşlar maaşlarının ne kadar olacağını taşıdıkları kriterlere göre hesaplıyorlar. yani eski ismiyle SSK için emekli maaşı hesaplama e- sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

4a, 4b, 4c emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?

"Ne kadar emekli maaşı alırım?" sorusu oldukça fazla bir şekilde araştırılıyor. Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır bunun için farklı yöntemler bulunmakta. Milyonlarca kişinin hayali olan emeklilik için yaş ve bir takım kriterler bulunmaktadır. 4A yani eski ismiyle SSK için emekli maaşı hesaplama e-SGK sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. 4B kapsamında olan maaşlar ise online olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. SGK, borcunu peşin ödeyerek kapatmak isteyen Bağ-Kur'lular için kamu bankaları başta olmak üzere bazı bankalarla anlaşmış bulunuyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

SON DAKİKA SGK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.