Bugünkü
Takvim
  • SGK
  • 20.11.2018 12:16
  • Son Güncelleme: 20.11.2018 12:18

kullanamayanlar bu habere dikkat! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor

Yoğun iş temposu nedeniyle birçok meslek dalındaki çalışanlar haklarını ya tam olarak kullanamıyor ya da hiç izne çıkmıyor. Peki yıllık iznini kullanamayan bu işçilerin izin hakkı ne oluyor? İşte yıllık izin hakkı ile ilgili bilinmeyenler...

Çoğu çalışan yıllık izinlerinin tamamını kullanamıyor. Hatta iş yoğunluğundan veya farklı nedenlerle hiç izin kullanamayanlar var. Ancak bu hak kaybolmuyor. İşçinin hakları 4857 sayılı İş Kanunu ile korunuyor. Buna göre; işyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere en az bir yıl çalışmış olan işçi yıllık izne hak kazanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.