Bugünkü
Takvim

a yerine yoğurt...

Kamu çalışanları konfederasyonlarıyla 2012 ve 2013 yılını kapsayan pazarlığının 4. oturumunda hükümet, a zam yerine yoğurt önerdi.

  • SGK
  • 15.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.05.2012 10:43
ABONE OL
Memura zam yerine yoğurt...
Çalışma Bakanı , 2. 5 milyon kamu çalışanı ve 1.8 milyon emeklisine yapılacak oranını, 2012 yılı için yüzde 3+3, 2013 yılı için ise 2+3 olarak açıkladı. Kamu işveren kanadı, öğretmenlere ek ödeme, sosyal yardım, ikramiye gibi yan ödeme kalemleriyle ilgili hiçbir teklif getirmezken, tehlikeli işlerde çalışan röntgen mütehassısı, madenlerde çalışanlar, sağlık açısından risk altındaki memurlara 'yoğurt yardımı' önerdi.

Bu arada, Çalışma Bakanlığı Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü'nün görüşü üzerine "Yoğurt ve sütün zehirlenmelere bir faydası yok" gerekçesiyle teklif kamu işçileriyle imzalanan toplu sözleşmelerden çıkarıldı. Kamu Görevlilileri Heyet Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı , teklif için "Yok hükmündedir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.