Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

'SA'natsal jest! ’un duvarında sürprizi…

Sanat sevdalısı , dünyaca ünlü bir grafiti sanatçısına poz verdi. Sosyetik güzelin caddelerini süsleyen dev portreleri, ’ın beğenisini kazandı.

'SA'natsal jest

Merhum Sakıp Sabancı'nın torunu Melisa Tapan, bir süre önce yerel ve uluslararası sanatçı ve kültür üreticileri arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla 'Gate 27' isimli bir şirket kurdu. Ailesi gibi sanat sevdalısı olan genç sosyetik, pandemi öncesi gittiği ABD'de de bu tutkusunu gözler önüne serdi. Melisa Tapan, duvar çizimleriyle dünya çapında tanınan grafiti sanatçısı Andaluz ile tanıştı.

BASINDA YER BULDU
ABD'li sanatçı, karakteristik yüz hatlarına sahip Melisa Tapan'ın resmini çizmek istedi. Sosyetik güzel de bu ricayı kırmadı. Tapan'ın iki ayrı dev portresi, New York Queens'teki Long Island City bölgesinin duvarlarını süslüyor. Sosyetik güzelin ABD'li sanatçıyı desteklemek için verdiği pozlar, ABD basınında da geniş yer buldu. Andaluz ise çok beğenilen ve ses getiren çizimleri için Melisa Tapan'a "Dünyanın senin gibi sanat aşığı ve melek kalpli insanlara ihtiyacı var" diye teşekkür etti.Dünyaca ünlü grafiti sanatçısı Andaluz, Kobe Bryant ve kızını da duvara çizip ölümsüzleştirdi.
28 yaşındaki Melisa Tapan'ın özellikle bu portresi, New York caddelerine ayrı bir renk kattı…