Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 19.10.2019

’a giden gördüğü manzara karşısında şoke oldu! Kentteki kirlilik...

’a giden , kentteki kirlilik karşısında şoke oldu. Sosyetik güzele, kentin sakinleri de ‘Şikayetimizi ileteceğimiz kimse yok’ diye katıldı.

İsyan Sireni

Geçtiğimiz günlerde Hatay'a giden Siren Ertan Kayalar, gördüğü manzara karşısında şoke oldu... "Her taraf çöp dolu! Pet şişeleri, plastikler, kağıtlar, kumaş parçaları... Bu kadar derin medeniyetlere sahip bir kent, çok kültürlü aileler.. Çok şaşırtıcı ama ne yazık ki doğru" diyen sosyetik tasarımcı, ekledi: "Kahire'den Yeni Delhi'ye kadar tüm dünyayı ve ülkemin birçok şehrini gezdim; böyle kirlilik görmedim.

Gerçekten üzgünüm. umarım bir daha geldiğimde şehriniz, şehrimiz çöpsüz olur sevgili Antakyalı'lar. Dediğim gibi; o derinlikteki bir şehre gördüklerim yakışmıyor." Kayalar'ın sosyal medyadan dile getirdiği bu isyana, binlerce yorum geldi. Siren Ertan'ın isyanına hak veren lılar da şunları yazdı: "Size sonuna kadar katılıyoruz. Defalarca konuyu gündeme getirmeye çalıştık ama ne yazık ki muhatap bulamıyoruz."


TEK YETKİLİ BULAMADI!
Siren Ertan, bundan
yıllar önce de kirlilik konusunda yetkilileri uyarmak için belediye binasına gitti.

Derdini anlatacak kimse bulamayan sosyetik tasarımcı, telefon numarasını bıraktı. Ancak tek bir kişi, Siren Ertan'ı arayıp sormadı.

kalan karakter 1000

Ergun ÖZTUNA Ergun ÖZTUNA

Bu pislikler şehrin görünen yüzü, Antakya Akevler Mahallesi bir adete bir çadır, baraka kent, Kömürcüler pislik, tehlike, hastalık yayıyor, ayrıca mahalle sakinleri sürekli kömür tozu teneffüs ediyor. HBB. yedi uyurlar gibi Eshab-ı keyf te uyuyor bu işler dur diyen yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 21.10.2019 09:48
Esra Esra

Yerel halkın ilk olarak kendisini muhattap almasi lazim sonucta o çöpleri baska insanlar baska bir sehirden getirip sokaklara atmıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.10.2019 07:35
elif elif

bende görev nedeni ile 2yıldır hataydayım birçok memleket gezdim ama bu kadar kötü bir şehir görmedim çöplük resmen aynı zamanda yaşaması zor bir şehir ulaşımı çok sıkıntılı ve pahalı küçücük şehir ama büyük şehirlere göre daha pahalı insanları yere çöp atmaktan vazgeçmiyorlar çok şahit ölüyorum anlayamıyorum bunları çöpü seviyorlar yazık bu şehre hele birer samandağı görün hastalık yeri olmuş sahilde fareler cirit atıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.10.2019 01:33
Mustafa Mustafa

Antaky da bir an evvel çöp konteynır ların nın kalkması lazım. Bütün pislik bundan kaynaklanıyor. Birçok şehirde yıllardır bu uygulama var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 20.10.2019 22:56
Adsız Adsız

Yetkililerden meded ummayı bekliyeceginize Biraz çevrenizi temiz tutsanız bunların hiçbiri olmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.10.2019 22:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.