Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 14.06.2019

ABD'de '' yapıldı! 'a sevgi seli...

Brooklyn’de, yapıldı. Görkemli etkinliğe binlerce gurbetçi katıldı. yemekleri dağıtıldı. ABD’li polislerin ’ın şarkısını ezbere söylemesi ise herkesi şaşırttı.

Türk akını!
Amerika'da geçtiğimiz 9 Haziran'da Brooklyn Belediyesi'nin önündeki Clomubus Park'ta 4 binden fazla kişinin katılımıyla Amerika Türk Günü yapıldı. Etkinliğe; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Milletvekilleri Mevlüt Ahmet Yıldız ve Mevlüt Karakakaya, Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve Başkonsolosu Alper Aktaş katıldı. 'ın konser verdiği, Mehteran Birliği'nin büyük ilgi gören bir gösteri yaptığı etkinlikte, 'de yayınlanan Rafadan Tayfa isimli çizgi filmin maskotları da sahne aldı. Misafirlere Türk Kahvesi Derneği tarafından Türk kahvesi ikram edildi. Türk Günü'nde açılış konuşmasını yapan Serdar Kılıç, "Bugünün amacı; Türk kültürünü Amerikan toplumuna doğru şekilde ve layıkıyla tanıtabilmektir" dedi.Mustafa Sandal, New York'ta sevgi seliyle karşılaştı. "Araba" şarkısını ezbere bilen ABD'li polisler Musti'ye eşlik etti.Etkinliğe Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve eşi İlknur Gül de katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.