Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 16.04.2019

Belediye Başkanı seçilen ’li duvarlardaki minyatür ve motiflerini kazıttı

Belediye Başkanı seçilen ’li , göreve başladı. İlk iş olarak duvarlardaki minyatür ve motiflerini kazıttı. Vatandaşlar isyan bayrağını açtı.

İşe bak!

Osmanlı'nın son dönem eserlerinden biri olan 'teki tarihi konak, 2005'te restore edilerek Belediye Başkanlığı binasına çevrildi. Tescilli bir yapı olan bina, aslına uygun olarak yenilendi. Binanın koridorlarına da İmparatorluğu'nun kuruluşunu simgeleyen süslemeler yerleştirildi.

Bilecik'te seçimi kazanan CHP'li Belediye Başkanı Semih Şahin makamına geçti. Şahin, ilk iş olarak belediye binası önünde yazılı olan "Bilecik Belediye Sarayı" yazısını söktürüp, yerine "T.C. Bilecik Belediyesi" yazısını dikti. Belediye binasının duvarlarına asılı olan 3 Osmanlı minyatürü de Şahin'i rahatsız etti. 'li başkanın talimatıyla duvardaki Osmanlı minyatürleri kazındı.'CHP ZİHNİYETİ BU'
CHP'li başkanın bu hareketine vatandaşlar ve Bilecik'te 3 dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Selim Yağcı tepki gösterdi. Yağcı, "Abdülhamit Han tarafından yapılan binada oturmayı yadırgamıyor ama Osmanlı'ya tahammül edemiyor. Biz de 2004 yılında belediyeyi CHP'den aldık ama onların hiçbir şeyini kırıp dökmedik. Duvardaki Osmanlı süslemeleri hizmete engel mi oluyordu? İşte CHP zihniyeti bu" dedi.MUHARREM DOĞANTEZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.